Snag Clips

#5995 6. 10. 2012

Misak: Dobrý den. chtěl bych se zeptat, jestli bepečnostní funkce vyvlečení kmenového vlace (a tím uvolnění návazće) funguje i při uvázání šokové nebo olověné šňury. Pochybuji o tom, že při prasknutí až kmenového vlasc, se ten uzel, spojující šokovku s kmenem provleče závěskou. Neřknu-li použije-li někdo pro spoje
oratlík. Děkuji za přímou odpověď.
Dotaz k produktu: Snag clips - vypínací závěsky

Nikl Team

Dobrý den,

samozřejmě, že pokud použijete pro spojení těchto materiálů velké uzly, nemůže závěska plnit svou bezpečnostní funkci a k uvolnění nedojde.

Tyto závěsky však byly primárně vytvořeny pro použití s nástavci se zatavenými očky, se kterými fungují naprosto spolehlivě.

V případě, že použijete pouze šokový vlaseco průměru zhruba 0,50-0,60mm a svážete jej s kmenovým vlascem menším uzlem s dobře zastřihnutými konci, Snag Clip bude moci z vlasce sjet. Stejně tak i na tenčích olověnkách tento systém beypečně funguje, ale je pravdou, že v praxi mnohem dříve ryba "vyrazí" olovo, bez kterého je celé vyvlečení vlasce opravdu složité.

V extrémních vázkách nebo místech, kde je velmi velká šance přetržení sestavy (v těchto místech v naprosté většině případů z důvodu ochrany ryb nechytáme, ale občas se člověk do podobné situace dostane...) používáme na celé cívce návin vlasce 0,45 - 0,60mm, který je zakončený pouze Snag Clipem.

V případě uříznutí je s touto sestavou zajištěnamaximální možná bezpečnost.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů