Montáž a taktika zdolávání v překážkách

#60 21. 6. 2009

Norix: Zdravím, potreboval by som poradiť nejakú koncovú montáž do silne zarastenej vody. Jedná sa o vodu, kde na dne leží množstvo kríkov a pňov s niekdajších stromov. Viem že by som mal použiť odpadávajúce olovo alebo skalu. Takže aký háčik a šnúru by ste mi poradili a hlavne systém zdolávania, keďže každá ryba po zábere vpáli do prekážok a čo potom? Dík za odpoveď.
Dotaz k produktu: Carp´R´Us Snag clips - vypínací závěsky, Korda Arma - Kord Braided Leader 50lb 20m, Deep Gripper

Nikl Team

Dobrý den, situace, kterou popisuješ není pro rybaření snadná a je potřeba se na takový lov opavdu dobře připravit. Jedině tak budete mít šanci kapry tu lovit efektivně.

V první řadě uvázání montáže: Rozhodně doporučujeme použít bezpečnostní závěsky Snag clip. Uvolnění zátěže po záběru ryby je pro úspěšné zdolání ryby naprosto klíčové. Použijte do závěsky olovo nebo nebo kameny. Jako návazec je potřeba použít opravdu kvalitní pletenou šňůrku. V těchto situacích se nám osvědčil 50lbs Armakord. Uvažte si jednoduchý návazec z této šňůrky, a na jeho konec pak silný háček. Tady bychom sáhli po Deep Gripperu, Centurionu nebo Cranked Hooku. Ve všech případech bychom pak háček doplnili vlasovým rovnátkem pro lepší stočení v tlamce kapra.

Další věci je technika zdolávání ryb: V případě, že můžete použít pro zdolávání ryb člun, rozhodně to udělejte. Úspěšnost zdolávání se s jeho pomocí rapidně zlepší. Ideální je po záběru vzít zvednout prut, odklopit překlapěč navijáku a neklást rybě odpor. Rychle naskočte do člunu a stále s volným vlascem najeďte nad rybu. Pak teprve energicky zdolávat. I když to zní zvláštně, opravdu to v praxi funguje. V případě, že nemůžete využít člunu, je jedinou možností okamžitě zaseknout a vší silou se do ryby opřít. Někdy je třeba dát prut doslova na rameno a couvat od vody. Pokud ani tohle nepomůže v úspěšném zdolávání ryb, je potřeba situaci objektivně zhodnotit a raději se přesunout na místo s menším množstvím vázek. Kde sice zřejmě nebudete mít tolik záběrů, zato nebudete ryby trhat ve vázkách a ohrožovat je tak na životě… Přejeme hodně úspěchů s lovem v podvodím pralese!

Návrat na přehled dotazů