navijáky

#609 27. 11. 2009

Vašek: Dobrý den, Chci na jaře koupit nové navijáky a chtěl bych se vás zeptat na Váš nazor na navijáky Daiwa, třeba Daiwa Emblem Exceller 5000 nebo Daiwa Emblem Pro 5000. Chtěl jsem vždy nějaké ultregy ale zajímalo by mě jestli s daiwou máte zkušenost v čem je třeba ultrega lepší oproti těmto dvou navijákům atd.? Díky za info.

Nikl Team

Dobrý den Vašku,

já používám už několik let navijáky DAIWA Emblem Exceller 5500 a 5000. Protože dost často chytám před překážkami, zatopenými stromy, z lodě atd., potřeboval jsem navijáky s pevnou osou a pevnými převody. Na druhou stranu jsem za navijáky nechtěl utratit moc peněz, jako spousta jiných kaprařů. Vsadil jsem právě na Excellery, které mají, stejně jako Entohy, tvrzené převody. Zatím jsem maximálně spokojený, všechny 4 kousky makají na výbornou. Další můj kamarád, který je kupoval se mnou (tuším že to bylo v roze 2004) chytá převážně na vyvážku 200m+ s těžkými olovy a taktéž je spokojený. Žádné vůle, perfektní brzdy, bezproblémové.

Emblem Pro ani Ultegry hodnotit nechci, neměl jsem je. Jen co jsem četl v katalogu, Emblem Pro nemá tvrzené převody a snad nemá krokování na vrtulce brzdy, jako Exceller a Entoh.

Držím palce při výběru vhodného modelu a ať se u vody nezastaví ;-)

David Marysko - Marda

Návrat na přehled dotazů