Montáž na opatrné kapry

#610 28. 11. 2009

Ladislav: Jak mám vyrobit montáž když jsou ryby opatrné,vyzkoušel jsem už všechny výrobky počínaje kordou a konče carp rus.Vyzkoušel jsem už mnoho boiliesu.Prosím pomozte.Kdyby našel muj email tak zavolejte na tel-774675015

Nikl Team

Dobrý den Ladislave. V zásadě je třeba se snažit vytvořit své návazce a celou montáž maximálně jemnou a efektivní. Ve velmi obtížných podmínkách bude ideální tento systém. Použijte kombinovaný návazec z http://www.nikl.cz/p505-clearwater-navazcovy-fluorocarbon.php ">Clearwater fluorocarbonu 15lb o délce 25cm a šňůrky http://www.nikl.cz/p503-smooth-hooklink-braid-navazcova-snurka.php ">Smooth 15lb, která bude tvořit 3–4cm. Tyto dva materiály samozřejmě spojte kravským uzlem a ten překryjte hrudkou z http://www.nikl.cz/p879-plasticke-olovo.php ">heavy tmelu. Ta zabezpečí to, aby návazec perfektně kopíroval dno a napomůže lepšímu úhlování háčku. Háček použije http://www.nikl.cz/p465-longshank-nailer.php ">Longshank Nailer č.8. Po navázání ještě přes očko přetáhněte asi 7mm http://www.nikl.cz/p877-smrstovaci-trubicky-shrink-tube-clear.php ">smršťovací hadičky, kterou prodloužíte ještě více raménko. Vlasový přívěs upevněte upět pomocí smršťovací hadičky k raménku háčku tak, aby vlas vycházel zhruba naproti hrotu. Nástrahu potom v závislosti na její velikosti umistěte do vzdálenosti 0,5–0,7cm od obloučku háčku.

Tento návazec je naším tajným trumfem na období, kdy se kapři krmí velmi opatrně.

Další podstatnou věcí je olovo. Aby se kapr co nejrychleji zasekl, používejte inline olova tvaru kostky s obratlíkem pevně vzaženým do olova.

Dalším naším tajným typem pro vás je to, že po náhozu srovnáte vlasec a poté jej kompletně povolíte tak, aby co nejvíce kopíroval dno a obezřetné ryby tak nemohly vytušit nebezpečí. Na silně prochytávané revíry se pro tuto metodu zvano slack-line fishing nejlépe hodí kmenový fluorocarbonový vlasec http://www.nikl.cz/p506-clearwater-xt-fluorocarbon-na-navijak.php ">Clearwater mainline.

Věříme, že naše typy Vám pomohou k Vašemu vysněnému úlovku. S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů