Jaké volíte velikosti háčků?

#613 29. 11. 2009

Roman: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakou velikost háčků preferujete,zlatý střed 6?

Nikl Team

Dobrý den Romane,

otázka velikosti háčků je obecně trochu matoucí. Samotná číslice, která udává velikost háčku není až tak přesným ukazatelem velikosti háčku. Jednotlivé háčky jsou totiž často číslovány odlišně a tak v praxi „6ka“ háček můře být u různých vzorů háčků opravdu různě veliká. Proto vždy sami uvádíme velikosti námi používaných háčku společně s konkrétním typem háčku. Máme-li se vyjádřit k Vaší otázce, jde Vám zřejmě o jakési obecné zhodnocení, zda častěji používáme spíše větší háčky, či lehčí drobné vzory.

Uvedeme proto několik našich nejpoužívanějších háčků vždy konkrétně i s označením modelu.

Longshank Nailer vel. 8  – miniaturní háček s překvapivými schopnostmi. Naše specialita, díky níž se nám často daří dosahovat silně nadprůměrných výsledků.

Longshank Nailer vel. 6 – jeden z vůbec nejslavnějších kaprařských háčků na světě. Má na svědomí opravdu stovky obřích kaprů po celém světě, včetně například francouzského Cassienu. Používá je většina špičkových anglických kaprařů jako je Tim Paisley, Steve Briggs nebo Dave Moore.

Cranked Hook vel 6 – zvláštní háček do nejnáročnějších podmínek. Originální tvar, který podrží kapra za každé situace. Když jde do tuhého, tohle je naše volba číslo 1.

Centurion vel. 6 – známý tvar háčku. Nabízený celou řadou firem, ovšem jeho autorem není nikdo jiný než mozek společnosti Carp´R´Us – Ray Dale Smith. Výborný háček s širokým spektrem uplatnění.

Snad jsme Vám alespoň částečně zodpověděli Vaši otázku. Uvedené vzory jsou naše nejpoužívanější – můžeme je opravdu vřele doporučit i Vám…

Přejeme hodně zábavy u vody!

Návrat na přehled dotazů