Návazec z Clearwater 15lbs ?

#615 30. 11. 2009

David: Ahoj kluci,chci koupit vlasec Mack2-C-max 0,30mm.K tomu Fluorokarbon - CLEARWATER 15lb na zhotoveni navazce.Jen nevim jestli pouzit jeste pletenku pod fluorokarbon nebo ne.Kdyz udelam montaz bez pletenky,nebude ta montaz "tuha"?Jakou kombinaci montaze doporucujete?Bez pletenky nebo s ni?Popripade jakou delku fluorokarbonu a pletenky?A kdyz s pletenkou,tak jakou vybrat,aby to navazovalo pevnostne?Nerad bych trhal kmenovy vlasec a nechaval celou montaz na dne v pripade vazek atd.
Dotaz k produktu: Carp´R´Us Návazcový fluorocarbon Clearwater, Carp´R´Us Návazcová šňůrka Smooth Braid 20m, Carp´R´Us Snag clips - vypínací závěsky

Nikl Team

Ahoj Davide,

jsme si jistí, že s vlascem C-Max budeš navýsost spokojený stejně jako my. Jemný fluorocarbon Clearwater 15lbs je v současné době i naším favoritem a jednoznačnou volbou pro lov v těchto chladných měsících. S tímto skvělým monofilem jsme nachytali spoustu opravdu pěkných ryb i ve chvílích, kdy silnější návazce selhávali. Rozhodně doporučujeme uvázat si z Clearwateru kombinovaný návazec s kouskem jemné pletené šňůrky. My nejraději používáme jemný Smooth 15lbs, který se s fluorocarbonem skvěle spojuje kravským uzlem. Celkovou délku návazce zvol kolem 20cm, přičemž koncovou část z pletenky uvaž jen 4–5cm dlouhou. Spojovací uzlík je nejlepší obalit kouskem plastického olova, čímž se návazec dokonale potopí a po náhozu krásně narovná za olovem.

V případě, že na tvé lokalitě hrozí reálné riziko utržení nebo uřezání ryby, použij pro jistotu bezpečnostní vypínací závěsky Snag clip, které zajistí vyvlečení návazce a předejdou uhynutí utržené ryby.

Hodně štěstí a zábavy u vody. Naveď si do podběráku pár krásně vybarvených kaprů – ryby se stále ještě krmí!!

00615_kombi-spoj.jpg
00615_kravak.jpg

00615_plastic-lead.jpg


Návrat na přehled dotazů