Nové pruty

#6327 1. 1. 2013

Luboš Šlapanský: Dobrý den, uvažuji o nákupu nových prutů a chci si nechat poradit :) Hledám 3-dílné kaprové děličky na stojatou vodu, střední rybníky, občas Mušovská jezera. Dostačuje mi vzdálenost max. dohozu 70-80metrů většinou lovím na těch středních a tam nepotřebuji takovou dálku). Aktuálně mám 8-let staré děličky 3lb, které jsou ale spíše srovnatelné s 3,5lb. Chtěl bych je proto vyměnit za pruty, u kterých si člověk pěkně užije i krásného násaďáka (40) a přitom bude mít dost sil i na alespoň 80cm kapra. Proto přemyšlím zda zůstat u 3lb nebo zvolit 2,75 jaký prut by jste mi poradil, jsem však omezen financemi a tak volím buďto varaintu 2 pruty( jeden do cca 1700) nebo koupit jeden do (cca 2600) a druhý dokoupit později. Děkuji za radu.

Nikl Team

Dobrý den Luboši,

předně je třeba si ujasnit, jestli opravdu potřebujete z hlediska transportu pruty 3-dílné. Ty totiž nenabízejí ve srovnatelné ceně rozhodně tolik, co "klasické" dvou-dílné pruty.

Ohledn vrhací zátže je třeba se rozhodnout až u konkrétního modelu prutu, ale pokud nepotřebujete extra daleko nahazovat a je Vám přednější pěkná akce prutu při zdolávání, určitě doporučujeme spíše modely ,75lb.

Co se týe konkrétního modelu, za předpokladu, že by jste svolil ke dvou dílnému prutu, určit Vám doporučujeme pruty Fox Warrior full cork, které jsou ve své cenové relaci rozhodně nejlepší a i designově velmi povedené.

Určitě bychom volili variantu přišetření a dokoupení druhého prutu později. Cenový rozdíl Vám jistě vynahradí příjemné chvíle při zdolávání.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů