montáž

#641 7. 12. 2009

Honza: Dobrý den chtěl jsem vás poprosit o radu. Začínám se ted zaměřovat a kaprařinu a bouhžel nemám nikoho kdo by mi to ukázal, taksem se chtěl zeptat, hodně lidí říká ža pokládá montáže na lavice a tak sem se chtěl zeptat jestli byjste mi nemohli nějak popsat tato místa jak se dají poznat a když je tam lom z mělčí vody do hloubky tak jestli se má pokládat montáž do té hlubší části nebo nahoru na hranu?? Díky moc Honza

Nikl Team

Dobrý den Honzo,

je pravdou, že obecně se kapři rádi zdržují a vyhledávají potravu v blízkosti terénních zlomů na dně. Píšete, že začínáte s lovem kaprů - naše hlavní rada tedy zní - nečekejte ve všem naprostou logiku. I když ve většině případů kapry v blízkosti popsaných nerovností dna opravdu najdete, nelze na to nikdy spoléhat bezmezně. Proto se vždy snažte umisťovat pruty do různých hloubek a pozic a snažte se kapry najít.

Nerovnost na dně najdete nejsnadněji samozřejmě ze člunu - buďto přímo echolotem nebo jednoduše pomocí provázku s olůvkem na konci (tzv. olovnička). Druhá metoda je sice velmi výrazně pracnější a zdlouhavější, zato však levnější.

Ze břehu si pak dno ohmatáte nejsnáze pomocí markeru - splávku, který při troše cviku poměrně snadno a rychle zmapujete oblast dna před sebou.

Jestliže tedy naleznete zajímavou nerovnost na dně, umistěte své nástrahy různě. Jednu na vrchol lavice, druhou na její úpatí do větší hloubky. Sám si takto odpovíte na otázku, kam je lepší pokládat svoji nástrahu v danou chvíli.

Pěkné Vánoce a úspěšný nový rok!

 

Návrat na přehled dotazů