Jak daleko broček od háčku?

#642 8. 12. 2009

zewlbába: Zdravím,

jakou vzdálenost zvolit pro osazení bročku na návazec ze svlékací šňůrky? Většinou svlékám až poslední 2 - 3cm návazce a brok posazuji na konec stuženéhé opletu, ale nevím, zda ho raději neposadit blíž, nebo svléknout větší část návazce. Má broček význam i při lovu s klasickým potápivým boiliem, nebo jen na neutrálně vyvážené nebo pop-up nástrahy?

Díky a hezké blížící se svátky všem u mistra šéfkuchaře

Nikl Team

Dobrý den,

 

jak vyplývá z přiložených fotografií, u návazce ze svékací šňůrky umisťujeme broček kolem 4cm, přičemž potah šňůrky stahujeme jen v rozsahu asi 1cm a to nad bročkem.

Broček používáme samozřejmě i u potápivých nástrah. Ještě jednou to zkusíme vysvětlit jinými slovy, aby to bylo pochopeno správně. Broček připnutý na návazcové šňůrce není v tomto případě vyvažovacím prostředkem jako je tomu u lovu s pop-ups. Přidaná zátěž má při nasátí nástrahy kaprem za úkol zatáhnout svou vahou mírně za návazec ještě dříve, než se napne celý návazec až k olovu. Tento drobný detail v konečném důsledku tedy zrychluje stočení háčku.

Z uvedeného snad už nyní jasně vyplývá, že je lhostejné zda použijete potápivé, vyvážené či plovoucí boilies. Odkrýváme tedy další z našich triků, který nyní veřejnost může začít využívat tak, jako již několik vychytávek v minulosti.

Abychom svým způsobem nedali další prostor pro následné otázky k tomuto tématu, doplníme ještě, že používáme bročky o hmotnosti cca 1-1,5g. A opravdu není důležité, od jakého výrobce :-)

 

I Vám přejeme pěkné Vánoce a do nového roku spoustu krásných zážitků od vody.

00642_8.jpg
00642_dsc_0181lq.jpgNávrat na přehled dotazů