Orlík

#6425 21. 1. 2013

Saša: Ahoj,zdoravím Nikl team.
Celou letošní sezonu budu mít karavan na Orlíku a potřebuji poradit jak vnadit. Vypadá to že budu vždy 4 dny v práci a 4 dny tam. Jde o to abych si zachytal a ne 4 dny vnadil a chytali ostatní po mém odjezdu. Poraďte mi prosím nějakou strategii, nejraději chytám na Halibutky ale nebráním se ničemu novému. Jistě mi nabídnete něco od vás. Čím začít na jaře a jak pokračovat v létě? Na "mém" místě není nijak moc členité dno, spíš písek a hloubka okolo osmi metrů, při odhozu asi 50m. Moc chválím vaší poradnu, pro nás amatéry je to velký přínos. Děkuju moc za rady a přeju hodně ztráveného času u vody.

Nikl Team

Ahoj Sašo,

jsme přesvědčeni o tom, že nelze navrhnout jeden styl vnazení pro celou sezonu. Na jaře bude určitě lepší vnadit méně a spíše partiklem, později v sezoně pak více a spíše právě halibut peletami nebo boiliesem.

Vše by se mělo odvíjet od aktivity ryb respektive od toho, jestli si chcete spíše zachytat nebo se soustředit na co největší ryby.

Pro první část sezonu Vám doporučujeme krmit kukuřicí, pšenicí, řepkou s trochou halibut pelet a boilies (např. nový Ocean secret Salmon/peach bude dle nás ideální).

V létě a následně na podzim pak určitě nejvíce služby udělají Halibut pelety, případně levnější vnadící haliubut pelety bez dírky + boilies.

Obecně bude nejlepší vždy zakrmit první den a počkat na odezvu ryb. Pokud budou aktivní, můžete krmit dál, ale pokud záběry přicházet nebudou, bude mnohem lepší lovit pouze s atraktivní nástrahami s minimem návnad v okolí.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů