DVD Carp Total

#648 10. 12. 2009

Radim: Ahoj,v DVD Carp Total mě zaujala minuta 6:22 kde sjíždí po vlasci něco ...a to něco mne zajímá...co to je ?Pokud je zo zadní olovo nebo jak se to jmenuje proč to tam dává jakoby zespoda ?Díky

Nikl Team

Ahoj,

to, co Max Nollert spouští na svou šňůru Visible Touch je zadní olovo Fox Captive Back lead. Je to zpětné olůvko, které má za úkol dostat vlasec (v tomto případě pletenou šňůru) co nejvíce ke dnu - důvodů pro toto počínání může být spoustu - např. aby neplašil ryby, kvůli nečistotám na hladině nebo ve sloupci, kvůli provozu na vodě atd. atd. ).

Tento backlead je opatřen stejným zámečkem, kterým disponuje populární Fox MKII swinger, což zaručuje, že se při záběru nebo záseku otevře a Vy pak můžete rybu zdolávat jako obvykle. (při použití "klasických" backleadů zdoláváte rybu i se zadním olovem, což není ideální). Jedinou nevýhodou totoho systému je fakt, že jej nelze spustit například 20m od špiček prutů, ale přibližně 7m. I to je však většinou dostačující a tyto povedené bacleady často používáme.

Pro více informací o backleadech doporučujeme zkouknout tento článek.

Hodně štěstí, Nikl team.

00648_fox1.jpg


Návrat na přehled dotazů