Montáže

#6487 4. 2. 2013

David: Zdravím Nikl team!

Měl bych několik otázek k tomuto produktu. Jen pro upřesnění uvedu, že mám v plánu chytat na rybnících s bahnitým dnem s minimem vázek.
1) Na tuto závěsku mám v plánu dát zátěž "Big Grippa swivel" o hmotnosti 122g a zajímalo by mně, zda-li se se mám obávat, že po každém náhozu resp. zdolávání kapra o zátěž přijdu a budu muset dávat novou.
2)Na závěsku mám v plánu dát gizmo obratlík a poté kombinovanou montáž zahrnující Fluorocarbon Clearwater 15lb + šňůru Smooth Braid 15lb. Nevím si však rady jak mám závěsku přichytit k mému kmenovému vlasci, kterým je C-MAX LINE 0,30mm. Mohu tuto závěsku navázat přímo na tento kmenový vlasec? (pozn.Snag clip 5mm Ring mám zakoupeny). Nebo mám raději použít pro navázání závěsky Stiff Combi Link Boom (Stiff Link - Loop & Oval Ring - 16,5cm 50lb) a ten poté přivázat ke kmenovému vlasci? A nebo ještě jinak mám navázat závěsku na šokový vlasec NO MEMORY BLACK (MACK2) a ten poté přivázat ke kmenovému vlasci?
Dotaz k produktu: Snag clips - vypínací závěsky

Nikl Team

Dobrý den Davide,

pokud budete lovit na rybnících bez vázek, je dle našeho názoru poměrně zbytečné používat závěsky Snag Clips, které jsou určeny (jak už jejich název napovídá) pro lov ve vázkách, kamenech a všude tam, kde požadujete, aby Vaše olovo během zdolávání odpadlo. Pro lov na takových revírech vám doporučujeme používat klasické in-line olova nebo běžné závěsky, ze kterých olovo neodpadává.

Pokud použijete olovo 122g a zacvaknete jej na třetí stupeň vypínacího mechanismu, olovo většinou neztratíte, ale velmi v tomto ohledu záleží na bojovnosti ryb (nebo tomu jak moc trhají hlavou), případně na stylu zdolávání.

Závěsky je ideální přivázat na šokový vlasec.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů