montáže

#661 15. 12. 2009

Honza: Dobrý den,

Začínám ted s kaprařinou a chtě jsem se zeptat u tří montáží si nejsem jistýá zda je mohu použít také na potápivé boilies nebo jen na pop.

1.Jedná se mi o montáže s BANÁNKEM (2x zarážka ocel. očko a vlas na boilies) jak používá pan nikl na Videu na mrku.
2. Montzáž 360°
3. a D montáž jak je tam udělané to očko.

kdyby ste mi mohli prosím napsat jakíé na tyto montáže smím použít boilies nebo jestli je to jedno Předemem Moc děkuji S pozdravem Honza P.S.: Ty videa od pana nikla sou fakt dobrý a dost se znich dá dovědět

Nikl Team

Dobrý den Honzo,

k Vaší první otázce Vám mohu potvrdit, že celý Nikl team si oblíbil háčky Longshank Nailer díky jejich spolehlivosti a univerzálnosti použití. S tímto háčkem můžete bez obav experimentovat, jak s použitím potápivých, plovoucí, tak i neutrálně vyvážených nástrah. Tyto nástrahy je samozřejmě možné kombinovat a vytvořit tak spoustu zajímavých a pro ryby lákavých variací. Důležité je háček správně bez uzlově navázat a pro ještě lepší práci je vhodné použít smršťovací hadičku či Mouthsnagger. Nezapomeňte na dostatečně dlouhý vlas, tak aby měl háček možnost se správně otáčet a tím nedál šanci ani opatrné rybě návazec vyplivnout.

V druhém případě je volba nástrahy také na Vás, jako v prvním případě. Návazec bude pracovat stejně dobře jak s pop – up, tak i potápivou nástrahou. Tento návazec však doporučuji používat pouze okrajově. Vzhledem ke kloubovému spoji háčku s obratlíkem je možný přenos sil vyvolávající mechanické kroutící momenty, v důsledku kterých by mohlo potencionálně dojít ke zranění uvnitř kapří tlamky.

V případě návazce D Rig je jeho použití v drtivé většině případů spojeno s plovoucí nástrahou.

Rádi slyšíme, že jste s instruktážními videi spokojen. Mají sloužit právě jako názorný příklad a tak trochu poodkrýt roušku tajemství úspěchu výborného a přemýšlivého kapraře, jakým Karel Nikl bezesporu je. Přejeme soustu úlovků..

Návrat na přehled dotazů