Jak narovnat fluorocarbon?

#681 22. 12. 2009

Richard: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či nepoznáte nejaký spôsob(trik) ako narovnať fluorocarbon ktorý je dlhší čas namotaný na kotulke dosť sa vlní...
Za odpoveď ĎAKUJEM a prajem pekné sviatky a veľa kaprov v novom roku :)
Dotaz k produktu: Carp´R´Us Návazcový fluorocarbon Clearwater

Nikl Team

Dobrý den Richarde,

tohle je velmi dobrá otázka. Máte pravdu v tom, že flurocarbon si po odmotání z cívky drží tvar ve smyčkách. Je to docela nepříjemný problém, který především u nekvalitních fluorocarbonů komplikuje dokonalé položení a narovnání návazce.

V tomto smyslu je naše rada velmi jednoduchá - používáme fluorocarbon Clearwater od CRU, který na rozdíl od drtivé většiny konkurenčních produktů disponuje určitým stupněm pružnosti. Proto ho stačí po uvázání návazce pořádně silou napnout a případně po něm chvíli rychle jezdit prsty, čímž ho mírně zahřejte a snáze se narovná. Tohle naprosto stačí, aby se Váš návazec z Clearwateru dokonale narovnal a kopíroval dno.

Alternativním postupem, který by měl zabrat i na méně kvalitní fluorocarbonové monofily, je přejet napnutým návazcem nad horkou párou. I když méně pohodlně, mělo by se Vám tímto fíglem podařit srovnat všechny materiály.

Přejeme krásné Vánoce a dokonale rovné fluorocarbonové návazce :-)

Návrat na přehled dotazů