lov kapru(chyt a pust)

#698 27. 12. 2009

Martin Horsky: Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jak zakrmovat na dloho dobé chytání kapru,kolik ( cca KS) boilie deně.Teprve začínám a nevím jaký druh boilie mám používat na jaře,jaké háčky použít atd. Chtěl bych chytat na (slezská harta) jenom že , všude chodí spoustu lidi a tak jsem si našel místo kde je trochu klid ale bohužel je tam spoustu pařezu.prosím o radu jak daleko zakrmovat,když tam jde voda do hloubky,až do 12-15metru,chtěl bych krmit tak do 20 metru od břehu kde je hloubka asi tak 10-12 metru.Prosim o radu. Děkuji Martin H.

Nikl Team

Dobrý den Martine,

Vaše otázka je opravdu složitá a její zodpovězení by vydalo snad na knihu. V zásadě se dá říci, že dlouhodobé vnazení má smysl pouze na místě, o kterém víte, že jej kapři navštěvují a krmí se zde. Dlouhodobým krmením kaprům dodáte důvěru ve Vaši návnadu a poté je snažší je ulovit.

O Slezské Hartě máme informace, že se zde moc velkých kaprů nevyskytuje. Je to velice studená lokalita s ne zrovna dobrým růstovým potenciálem.

Pokud se opravdu rozhodnete pro lov na této vodě, zkusíme alespoň dvě menší rady.

Snažte se vnadit například večer, kdy by Vás nikdo neměl vidět a zkuste se zaměřit na místo, kde se kapři vyskytují, ale nehrozí zde takové riziko ztráty jako v pařezech.

Pokud jste ochoten přehodnotit celý Váš momentální plán na lov, doporučujeme tuto metodu:

Více než předkrmování se snažte vodu pozorovat. Čím více času u lokality strávíte, tím více ji poznáte a naučíte se lépe vyhodnocovat chování tamních kaprů. Poté se můžete pustit třeba do dlouhodobého vnazení...

Přejeme co nejvíce úspěchů do Nového roku, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů