Pasty

#7020 24. 5. 2013

Pavel: Nazdar Ogaři!
Mám takový malý problém s obalovací pastou.Minulý týden jsem byl na 4 dny chytat na SK carpparadise,kde jsem chtěl vyzkoušet krillberry.Byl jsem nadmíru spokojený s úlovky na tento druh boilie.Ale jak jsem začal používat obalovačku,tak jsem nalákal na boilie hodně cejnů a drobných rybek,které mě celé boilie ohlodaly s 21mm na pouhých 6mm během 5ti hodin.Po té záběry vůbec nepřicházely a musel jsem obalovačku vypustit a nastražovat jen nadipované boilie.Chci se zeptat jestli nemáte nějaký fígl,abych mohl obalovačku stále používat,ale vynechat při tom drobnou rybu.Děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den,

pasty jsou určeny zejména pro případy, kdy jsou ryby minimálně atraktivní a vy je chcete pomalu se rozpadající nástrahou vyprovokovat. Pokud jsou kapři aktivní hodně, není nutné je používat a často mohou být až na škodu viz Váš případ. 

V těchto případech je právě lepší nástrahy pouze dipovat nebo používat pouze úplně vysušené boilies. Určitou alternativou by pak mohlo být obalení nástrahy do těsta a následně její krátké povaření (dle vrstvy 20 - 30 vteřin), což zajistí mnohem pomalejší uvolňování.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů