Pruty

#7078 5. 6. 2013

Jan Slovák: Dobrý den, chtěl bych vás požádat o doporučení stran koupě prutů. Za prvé chci obnovit "kaprařské nářadí". Chytám téměř výhradně na slepém rameni, "malá voda" (hloubka kolem 3m )s možností závážet krmení loďkou, čili netřeba daleko nahazovat. Zpravidla chytám ( a pouštím:)) ryby do 60 cm, jen vyjímečně něco většího. Můžete mi doporučit přiměřeně kvalitní děličky pro vychutnávání si uvedeného způsobu lovu ? Za druhé se chystám do Norských fjordů , kde se nám při minulé výpravě nejlépe osvědčily půjčené přívlačové pruty s odhoz. zátěží 40 - 80 g. ( s použitím pletené šňůry). Následně bych chtěl tento prut používat pro lov dravců u nás.Můžete mi z vaší nabídky některý doporučit ? předem děkuji za odpověď , s pozdravem JS

Nikl Team

Dobrý den,

ohledně přívlačových a pilkrových prutů Vám doporučujeme se obrátit s dotazem na specialisty v této rybolovné technice, případně na některý rybářský server (např. mrk.cz).

Co se týče kaprových prutů, určitě Vám doporučujeme kouknout na pruty Sonik SK3XTR ve verzi 12´ a 2,75lb. Tyto pruty jsou v této libráži velmi citlivé, ale pořád dostatečně silné, aby jste mohl zdolat i kapitální kusy. Navíc je možné tyto pruty pořídit i ve velmi pěkném korkovém provedení za výbornou cenu.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů