Orlík + imitace červa :)

#71 23. 6. 2009

Tomáš: Ahoj všem,
začátkem července jedu s rodinkou na Orlík. Je to klidná zátoka, písek, kořeny a od břehu to rychle klesá až na cca 8m. Chtěl jsem se zeptat, čím by bylo dobré vnadit. Přes den se tam koupou lidi, (ale málo, je to soukromý pozemek) v noci klídek. Jde mi o to, jak daleko od břehu, aby lidi ryby moc neodradily a zase co hloubka ? Ještě bych chtěl zkusit vnadit 2 místa, tak jak daleko od sebe by měly být.
Asi blbý otázky, ale proč se nezeptat. Joo a používáte na háčku kroužky se zarážkami a co tu imitaci červa, má to jiný důvod než ochranu návazce?
Díky za vaše odpovědi. TomášSnad tě s tím moc neseru. Dík

Nikl team

Ahoj,
můžeš použít jakékoliv boilie. Máme zprávy, že na Orlíku skvěle funguje například boilie Ryba + Oliheň, RRR Pepper s Kolínským lososem nebo Nahnilým krabem, Food Signal a také 3XL nebo Mojito.
Vzhledem k velikosti Orlíka a množství kaprů, by mohlo být dobré alespoň pro začátek použít nějaký partikl nebo například halibut pelety.
Na druhém místě můžeš zkusit vnadit méně kuličkami. Vyzkoušej i nastražení „na panáčka“ (jednu potápivou kuličku + menší pop-up), což na Orlíku také výborně šlape.
Vzdálenost dvou krmných míst je subjektivní. Taktičtější však je mít od sebe místa více vzdálená a s různým reliéfem dna a v různé hloubce. Postupem času a s prvními záběry pak získáš jasnější představu, kde se kapři více krmí a na tato místa se pak můžeš více soustředit.

Samozřejmě, že používáme zarážky Ring Kit. Tato vychytávka bez diskuzí pomáhá správnému zaseknutí háčku v tlamace kapra – konkrétně prodlužuje dobu, kdy je kapr vyplivuje nástrahu.
„Imitace červa“ neboli Mouthsnagger nemá funkci ochrany návazce. Jeho předností je dokonalé stáčení háčku do spodního pysku kapra. Je spoustu tvarů háčků, které se bez vlasového rovnátka nezasekávají tak dobře a díky tomu může dojít ke ztrátě ryby při zdolávání. Právě v takovýchto chvílích Ti Mouthsnaggery můžou pomoci…
Hodně štěstí!

Návrat na přehled dotazů