Po týdnu stejný kapr znovu ?

#72 23. 6. 2009

Pavel: Zdarec teame..!!
Chtěl bych jsem se zeptat na jednu otázku..!
Chytil jsem 12kg kapra na boili a z něho teklo vytrávené boilies asi se krmil mim boiliesem.
Za 4dny jsem ho chytil znovu toho stejnyho kapra a po zvážení vážil 11kg a už z něho neteklo boilies.JE TO MOŽNÉ???předtim jsem tam nahaázel zhruba 7kg boiliesu.

Nikl Team

Čau Pavle, situace, kterou popisuješ není až tak neobvyklá. Podle všeho si použil silnou vnadící kampaň v době, kdy se ryby opravdu krmily. Je možné že tento kapr se na Tvé návnadě pásl opravdu poctivě a spořádal spoustu boilies, čemuž nasvědčuje natrávené boilies, které z ryby na podložce vytéká. Když jsme s angličanem Darrenem Conwayem, vývojovým ředitelem Vision Baits před dvěma lety v Brně probírali otázku, kolik boilies může jeden kapr spořádat najednou (řekněme během jednoho dne) – odpověděl nám následovně. Z pozorování krmících se ryb na několika čistých anglických jezerech vyplývá že kapr velikosti 7kg denně příjme v průměru do 20ks boilies průměru 20mm. I kdyby Tvůj ulovený kapr posbíral denně dvakrát takové množství krmení, nevysvětlovalo by to vzestup hmotnosti o 1kg (tedy o 10%). Vysvětlení je jinde – tohle kolísání hmotnosti je zásvislé spíše na množství vody, které v sobě ryba momentálně má. Především játra ryby v sobě zadržují hodně tekutiny. Ta se z organismu po ulovení ryby zřejmě vlivem jejího stresování uvolní. Vůbec nejmarkantnější je to u ryb, které stráví nějakou dobu v carp saku. V takovém případě je ztráta 10% hmotnosti ryby během několika hodin zcela běžná. Za předpokladu, že je s rybou na břehu zacházeno šetrně a nedojde k jejímu poranění se ale ryba během cca dvou týdnů vrátí na svou standartní hmotnost.

Každopádně tomuto kaprovi u tebe opravdu chutnalo… :)))

V případě, že je na Tvé vodě taktika masivnějšího krmení produktivní, rozhodně doporučujeme ji používat. Jenom „své“ kapry pěkně krm a uvidíš, kolik bude tvůj kámoš vážit třeba na podzim nebo příští rok… :-)

Návrat na přehled dotazů