Jaký průměr vlasce zvolit?

#723 31. 12. 2009

Martin Klíma: Dobrý den chci se prosím Vás zeptat chytám kapry tak okolo 10 kilo a víš. Tak se chci zeptat jakej nejlepší průmer vlasce byste mi doporučil??
Dotaz k produktu: Nylonový vlasec C-MAX LINE 1000M

Nikl Team

Dobrý den Martine,

volba průměru vlasce na kapry se neřídí ani tak velikostí lovených ryb, jako spíše podmínkami, kde budete lovit. Na otevřené vodě s čistým dnem zdoláte i největšího kapra s dobrou 0,25kou a naopak. Na vodě s popadanými větvemi, lavicemi porostlými slávkami si nemůžete být jistý, že s vlascem 0,35mm zdoláte v pohodě i menší ryby.

Jde tedy o to, volbu průměru vlasce napasovat na podmínky ve kterých lovíte. My používáme vlasce v rozpětí 0,30 - 0,50mm - podle situace. Jako svým způsobem univezrální průměr vlasce pro lov kaprů lze označit monofil o průměru 0,35mm. Pokud je Váš revír opravdu bez vázek a jiných rizikových faktorů, můžete sáhnout i po slabším průměru. A naopak - jestliže na Vaší vodě hrozí reálné riziko kontaktu vlasce s podvnodními překážkami, zvolte silnější průměr vlasce.

Naší volbou je oblíbený vlasec C-Max, který je nabízen ve třech "kaprařských" průměrech, s nimiž obstojíte ve všech situacích.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů