Jaký je tepelný komfort spacáku Accurate ?

#736 2. 1. 2010

Alois : Dobrý den mám zájem o spacák s fleece vložkou Accurate.Mužete mi řici bližší informace o tomto broduktě,jeho tepelný komfor je alespoň do -15?

Nikl Team

Dobrý den Aloisi,

spací pytel Accurate se, stejně jako všechny ostatní produkty francouzského výrobce Mack 2, vyznačuje použitím velmi kvalitních materiálů a mimořádně precizním zpracováním. Několikrát týdně se nás slýcháme nářky kolegů kaprařů, kteří si stěžují na nekvalitní zipy a párající se švy u jejich tašek, spacáků, obalů atd. Tyto produkty sice na první pohled často vypadají velmi podobně jako produkty Mack 2, kvalitou materiálů a zpracováním se však s Mackem nedají srovnávat.

Přesvědčili jsme se o tom již mnohokrát na to, aby to byla pouze náhoda. Z tohoto trendu vysoké úrovně zpracování nevystupuje samozřejmě ani spacák Accurate fleece.

Je prostorný, velmi hřejivý a spánek u vody je v něm velmi příjemný. Říci o něm, že je jeho tepelný komfort -15stupňů Celsia si ale rozhodně netroufneme, protože to není pravda. A pokud Vám tohle bude tvrdit o nějakém rybářském spacáku jiný prodejce, berte to jako velmi nepravděpodobné. Realita je taková, že dnes je moderní u rybářských spacáků uvádět jako symbol jejich výhřevnosti různá divoká čísla jako -10, -15, -20 či dokonce ještě méně. Tyto cifry však rozhodně neoznačují žádný tepelný komfort, nýbrž něco, čemu se říká "tepelný extrém". Tedy teplotu, při které sice noc ve spacáku přežijete, ale rozhodně se nebudete cítit pohodlně.

Navíc je pro určování tepelného komfortu důležité i to, jak se do spacáku na spánek obléknete. Paradoxem totiž je, že čím méně vrstev na sobě ve spacáku máte, tím lépe se v něm zahřejete a budete pociťovat větší tepelný komfort. To je u rybařiny ale dost problematické, protože vyběhnout v třeskutém mrazu z vyhřátého spacáku pouze v thermo soupravě není žádná slast. To nám můžete věřit, sami máme taková dobrodružství před mnoha lety za sebou...

V případě, že nebudete rybařit v krutých mrazech uprostřed zimy a nanejvýš Vás u vody potkají mrazy do -10stupňů Celsia (což je třeba i případ nás), bude Vám tento spacák sloužit skvěle a shledáte ho jako velmi příjemný a pohodlný kousek výbavy.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů