Jak správně lovit na bahnitém dně?

#741 3. 1. 2010

Pavel: Dobrý den,
když nahodím a je bahnité dno, mám olovo s boilies povytahnout z bahna, nebo ho nechat zabořené v bahně? Někdo říká vytahnou a jiný zase nechat.S boilie začínáme tak potřebujem drobet poradit od někoho zkušeného.
Děkuji Pavel
Dotaz k produktu: Carp´R´Us Safety Helicopter Rig - montáž do bahna

Nikl Team

Lov na bahnitém dně má svá specifika. Před samotným lovem doporučuji dno prozkoumat (tyčí, olovnicí). Pokud bude bahno ve Vašem lovném místě zapáchat, je možné, že se mu ryby při vyhledávání potravy vyhýbají. Potom by Vaše příprava a lov přišla vniveč.

Pro lov v bahně je nejúspěšnější tzv. helikoptéra, kde je olovo umístěno až na konci. Tato montáž po utržení však může rybě způsobit nemalé problémy. Proto důrazně doporučuji použít její bezpečnou verzi od Carp´R´Us. K dispozici je buďto přímo hotová montáž nebo set pro výrobu 5ti kompletních montáží Safety Helicopter Rig Kit. Po utržení se olovo vyvlékne a rybě zůstane v tlamce pouze návazec, kterého se snadno zbaví.

Výhoda této helikoptérové montáže při lovu na bahnitém dně spočívá v tom, že je možné posouvat návazcem po nástavci nad olovem a volit si tak jeho pozici. To je užitečné třeba ve velmi silné vrstvě bahna nebo naplaveniny, do kterého Vám po náhozu sice olovo hluboko zajede, ale díky umístění návazce vysoko nad olovem zůstane Vaše nástraha na povrchu naplaveniny.

Samotné olovo po náhazu bych určitě nepotahoval. Po zaboření olova návazec klesne na dno, potažením riskujete jeho „zaseknutí“ do dna, či napíchnutí nečistot na jeho hrot! To platí obecně pro lov s volným háčkem.

Přejeme hodně úspěchů a pěkný den!

Návrat na přehled dotazů