3XL

#7469 10. 10. 2013

Petr 82: Dobrý den,

tuto sezónu jsem zkoušel několik druhů - příchutí, boilies a pelet, ale 3XL-ku se toho moc nepřiblížilo...a proto bych pro následující sezónu chtěl v 3XL-ku rozhodně pokračovat!Je fakt super!!!!

Jelikož nemám mnoho zkušeností s výrobou vlastních boilies, rád bych se Vás zeptal na názor při sestavování receptu na 3XL.... Vaše oblíbená receptůra, jak je zde již napsáno,je:
Na 2kg boilies mixu 3XL
100ml komplexu 3XL
80ml melasy
40ml Robin oil
40ml Robin oil activ -

je možné tuto Vaší kombinaci lehce obměnit, místo melasy sladilo či NHDC, a recept doplnit Butyric Acidem? Popřípadě místo mixu RR oil například Losos x Treska x Konopí ? Lehce jsem uvažoval i o doplnění mixu o mořskou řasu či GLM moučku...
Předem děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů!
Dotaz k produktu: Boilie mix 3XL

Nikl Team

Dobrý den,

popravdě bychom Vám doporučili držet se uvedeného receptu. Butyric acid je již obsažen v komplexu. Melasu můžete pro lov v chladnějších měsících určitě nahradit sladidlem NHDC, ale doporučujeme menší množství, zhruba 1ml, max 2ml na kilo mixu.

Co se týče olejů, opět záleží na teplotě vody. Pro teplejší vodu bude perfektní smíchat RR oil napůl s Lososovým olejem, konopný bychom nedoporučovali.

Úprava nebo doplnění mixu již není nutné. Pokud by jste chtěl ještě více chytlavé boilies, doporučujeme přidat 8-10% proteonokoncentrátu, který navíc udělá boilies více rozpustné (o něco zhorší soudržnost těsta).

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů