Šňůra a pruty na lov z vyvážky

#7486 15. 10. 2013

Filip: Zdravím a prosím vás o doporučení.Mé lovné místo je 310m od břehu. Uvažuji o pletené šnuře s šokovou šnurou. Mé navijáky jsou Shimano LC a nechci podmotávat. Vesměs pro každou rybu jezdím na lodi a přímý kontakt s rybou na krátkou vzdálenost dal této rybřině pro mne nový rozměr. Vlastním pruty Shimano technium 3lbs a uvažuji o měkkčím provedení prutu 2,75lbs nebo méně. Prosím o radu jakou pletenou šnůru a jaké pruty by jste mi doporučily. Děkuji za ochotu

Nikl Team

Dobrý den,

pokud vyvážíme, v naprosté většině případů používáme na navijácích 600m šňůry Total Contact. Pro Vaše LC je možné použít až 900m šňůry, což je pro většinu rybářů zbytečné, takže spíše doporučujeme podmotat vlascem.

Co se volbu prutu týče, jestliže hledáte pruty, se kterými si užijete zdolávání kaprů až do konečků prstů na nohou, určitě můžete doporučit Bond Girl De-Luxe, které jsou z našeho sortimentu pro tento způsob zdolávání naprosto bezkonkurenční. Samozřejmě, že lze použít v podstatě jakékoliv pruty, ideálně pak s nižší libráží, ale pokud máte možnost, určitě Vám doporučujeme BG okouknout nebo vyzkoušet.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů