Jakou sílu motoru Duramax ke člunu Komando ?

#752 4. 1. 2010

Marcel: Dobrý den,
mohu se prosím zeptat, jaký typ resp. výkon elektromotoru by jste dopuručili k člunu komando? mám v plánu delší trasy s větší zátěží.
Mnohokrát děkuji za odpověď,
Marcel

Nikl Team

Dobrý den Marceli,

na člunech Komando, které vlastní velká většina našeho týmu používáme řadu různých motorů. Většina z nás měla nějaký ten motor už z dřívější doby, a tak máme možnost porovnat poměrně pestrou škálu modelů a jejich využití na člunu Komando 280.

Obecně se dá říct, že klidně postačí i nejslabší model V36lbs, který ve většině situací utáhne člun naprosto v pohodě. Problém by nastal pouze v případě, že byste člun opravdu hodně zatížil a do toho začal foukat silný vítr. Což je ale situace, která se v reálu na rybách stává poměrně často. Proto bychom doporučili silnější verzi V46lbs , která přece jen "táhne" o něco víc a má tedy pro tyto situace lepší silové rezervy.

Jako příklad přikládáme dvě fotografie týmového kolegy Davida zapletala, který právě model Duramax V46lbs měl na naší loňské výpravě na Cassienu. Ani s opravdu až šíleně přeloženým člunem neměl David s tímto motorem problém přejet při stěhování přes prakticky celé severní rameno...

Pro člun Komando 280 tedy rozhodně doporučujeme Duramax V46lbs - zkrátka jako pojistku, že s ním obstojíte ve všechn situacích.

Přejeme pěkný den a šťastnou plavbu!

00752_dsc_0040.jpg
00752_dsc_0088.jpg

00752_dsc_0099.jpg
00752_dsc_0377.jpg



Návrat na přehled dotazů