Jaké boilie zvolit na řeku do těžkých podmínek?

#762 5. 1. 2010

Pavel: Zdravím mám dotaz jaké boilis mám použít v létě na řece kde teplota vody se stále mění,jezdím tam často, byl jsem tam tyden a teplota měla při přijezdu 20st krasně kalnější a během 2dnu klesla o 10st a byla jak křištal,ryby přestali uplně jevit zajem prví dny to bralo pěkně ale pak vubec nic nevím jaky druh boili mam dat na tak začarovanou vodu předem dík
Dotaz k produktu: Mražené boilies - Krvavé peklo

Nikl Team

Dobrý den Pavle.

Je pravdou, že při takto razantní změně teploty vody a její průhlednosti se není příliš čemu divit. Taková situace je opravdu extrémní a ryby na ni budou vždy reagovat negativně.

K samotné volbě boilie. V loňské sezoně se nám při lovu na řece nejvíce osvědčilo boilie Krvavé peklo. Maximální výsledky jsme sklízeli s kombinací Damson/Máta. S tímto aminokomplexem je boilie velice atraktivní a kapři na něj reagují velmi dobře.

Pokud však nastane podobná situace, jako jste popsal zde a ryby nejeví o předkládané nástrahy zájem, je dobré se snažit kapry upoutat a vydráždit k záběru. K tomu ideálně poslouží nástrahy dipované po delší dobu v Amino-CSL dipu nebo obalené v obalovacím Boilie těstě. Takto upravené nástrahy nás již několikrát zachránili v době, kdy jsme se již pomalu smiřovali s "čistým kontem".

Hodně štěstí v honbě za kapřimi velikány našich vod přeje

Nikl team

Návrat na přehled dotazů