Jaké boilie zvolit na řeku do těžkých podmínek?

#762 5. 1. 2010

Pavel: Zdravím mám dotaz jaké boilis mám použít v létě na řece kde teplota vody se stále mění,jezdím tam často, byl jsem tam tyden a teplota měla při přijezdu 20st krasně kalnější a během 2dnu klesla o 10st a byla jak křištal,ryby přestali uplně jevit zajem prví dny to bralo pěkně ale pak vubec nic nevím jaky druh boili mam dat na tak začarovanou vodu předem dík

Nikl Team

Dobrý den Pavle.

Je pravdou, že při takto razantní změně teploty vody a její průhlednosti se není příliš čemu divit. Taková situace je opravdu extrémní a ryby na ni budou vždy reagovat negativně.

K samotné volbě boilie. V loňské sezoně se nám při lovu na řece nejvíce osvědčilo boilie Krvavé peklo. Maximální výsledky jsme sklízeli s kombinací Damson/Máta. S tímto aminokomplexem je boilie velice atraktivní a kapři na něj reagují velmi dobře.

Pokud však nastane podobná situace, jako jste popsal zde a ryby nejeví o předkládané nástrahy zájem, je dobré se snažit kapry upoutat a vydráždit k záběru. K tomu ideálně poslouží nástrahy dipované po delší dobu v Amino-CSL dipu nebo obalené v obalovacím Boilie těstě. Takto upravené nástrahy nás již několikrát zachránili v době, kdy jsme se již pomalu smiřovali s "čistým kontem".

Hodně štěstí v honbě za kapřimi velikány našich vod přeje

Nikl team

Návrat na přehled dotazů