Vlastnosti Clearwater Fluorocarbonu XT.

#773 6. 1. 2010

Ondřej: Zdravim mam dotaz je tento fluocarbon vhobný i na kalné vody a jakou má tvarovou paměť??
Dotaz k produktu: Carp´R´Us - Clearwater Fluorocarbon Mainline - kmenový vlasec

Nikl Team

Dobrý den Ondřeji.

Clearwater Fluorocarbon XT jako kmenový vlasec používá stále více našich kluků díky jeho perfektním vlastnostem. Jeho velmi důležitou vlastností je fakt, že je velmi těžký a díky tomu ve vodě nevzplývá ale tlačí se ke dnu a dobře jej kopíruje. Proto je velmi vhodný při lovu na všech vodách, i kalných. Pokud totiž budete chytat s povoleným vlascem, krásně si lehne na dno a i pro ty nejmazanější kapry je nemožné jej ve vodě zaregistrovat. Je ale poměrně těžký a určitě je i tvrdší než klasické monofilní vlasce, proto není úplně vhodný pro nahazování do velkých vzdáleností, ale na kratší vzdálenost se jedná v každém případě o nejlepší možnou volbu.

Oproti jiným fluorocarbonovým vláknům je tento materiál téměř bez tvarové paměti a má navíc i určitý stupeň průtažnosti. Díky tomu se sám narovná jen pouhým napnutím a navíc má mnohem vyšší uzlovou pevnost oproti jiným FC materálům při zachování stejného průměru.

Další perfektí vlastností je jeho vysoká oděruvzdornost. Oproti standartním monofilním vlascům vydrží kontakt s podvodními překážkami i tam, kde by již klasické monofily dávno selhaly.

Závěrem bychom chtěli říct, že pokud se rozhodnete pro používání tohoto úžasného materiálu jako kmenového vlasce, určitě budete spokojen a výhody jeho používání Vám jistě dopomohou k tomu, přelstít některého z kapřích mohykánů našich vod.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů