Jak vnadit a chytat s tygřími ořechy?

#780 7. 1. 2010

Roman: Dobrý den,měl bych dotaz ohledně tygřích ořechů KRMENÍ - NÁSTRAHA.Jak například s krmnou dávkou(vyloučíme li boilí) - jestli je raději smíchat s jiným partiklem.Pokud nastražím již fermetovaný od KN,dipujete je ještě?díky za odpověď

jinak díky za vaše skvělé produkty,jste machři
Dotaz k produktu: Nikl Tygří ořech nakládaný fermentovaný - receptura KN, Nikl Tygří ořech výběrový 12mm, 1kg

Nikl Team

Dobrý den Romane,

tygří ořechy jsou svým způsobem zvláštní návnada i nástraha. Jsou-li opravdu dobře preparované, představují pro kapry úžasně lákavou nástrahu. Přestože kapr v podstatě není schopný tygřák strávit a něco z něj vstřebat, sbírá ho stále. Z toho vyplývá jedno často opakované, přesto velmi důležité upozornění. Nikdy to s tygřími ořechy nepřehánějte. U hltavých kaprů hrozí v extrémním případě ucpání střeva a s ním spojené riziko úhynu ryby.

Proto se prosím držme pravidla  - když tygřák, tak vždy s rozumem.

Tygří ořech samozřejmě můžete použít samostatně nebo v kombinaci s ostatními partikly. My ho raději používáme samostatně, protože na rozdíl třeba od kukuřice vykazuje přeci jen vyšší stupeň selektivity. Přidáním drobnějšího partiklu byste se o tuto výhodu při lovu větších ryb "ošidil".

Pokud chcete natáhnout rychle ryby a opravdu si zachytat, doporučujeme použít nasekané tygří oříšky. Ty získáte buďto nadrcením upravených tygřáků nebo si přímo naložíte drť z tygřích ořechů, což je mnohem jednodušší a rychlejší.

Jako nástrahu použijte přímo nakládaný tygří ořech (nebo více kusů), který je dobré přizvednout pomocí korkové tyčinky. Dipování tygřáků rozhodně můžeme doporučit. Nejraději k tomuto účelu používáme určitě dip 3XL.

Ohledně dalších detailů týkajících se lovu na tygří ořechy doporučujeme mrknout se na článek z Háromfy nebo tuto zprávu od vody.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů