Použití fluorocarbonu na posledních 10m udice

#810 10. 1. 2010

David: Ahoj,chtel bych pouzit nejaky fluorocarbon na poslednich cca 10m abych jeste vice zamaskoval nastrazenou udici.Jen nevim jestli je to dobry napad.chytam vetsinou v tezsich podminkach(travy,koreny,padle vetve)na rece z hloubkou kolem 2m.Proto potrebuji aby montaz neco vydrzela.Puvodni myslenka byla:od hacku 4-5cm Pletenka - SMOOTH BRAID 25lb,pak 20-30cm Fluorokarbon - CLEARWATER 25lb,olovo,dale cca 10m Clearwater XT - fluorocarbon 16lb a jako kmenovy vlasec C-MAX LINE 0,38mm.A prave tech 10m fluorocarbonu 16lb me tam moc nesedi s tou nosnosti.V e-shopu jinou nosnost nemate,tak se chci zeptat jestli vubec na trhu je,nebo jestli mi doporucite jiny z vetsi nosnosti.Nebo je tu dalsi moznost ze to udelam bez nej jako doted.Ale chtel jsem to zkusit.Jaky je vas nazor nebo zkusenosti na tohle tema?Ma cenu to takhle udelat?Samozrejme bych mohl pouzit Fluorokarbon - CLEARWATER 25lb,ale vyjde to dost draho.Muzete neco doporucit?Diky za kazdou radu i nazor
Dotaz k produktu: Carp´R´Us - Clearwater Fluorocarbon Mainline - kmenový vlasec, Carp´R´Us Clearwater Shockleader 50lb, 20m

Nikl Team

Ahoj Davide,

použití fluorocarbonu jako kmenového vlasce nebo jako posledních několik metrů udice vnímáme jako něco, co se mezi našimi rybáři v budoucnosti velice rozmůže. Vlastnosti kvalitního fluorocarbonu jsou tak úžasné, že snad ani nelze najít materiál s lepšími vlastnostmi.

Většina členů našeho teamu alespoň občas používá kompletní návin fluorocarbonu XT nebo na několik posledních metrů využívá nepřekonatelný Clearwater Shockleader.

Co se týče Clearwateru XT, pokud nepůjdeš lovit do opravdu těžkých podmínek, nemusíš se bát, že by nevydržel. Dle terénních testů jsme si jisti, že vydrží více než vlasec ve stejném průměru - čili 0,39mm.

Clearwater Shockleader je fluorocarbon se stejnými vlastnostmi jako XT, ale díky silnému průměru opravdu nezničitelný. Svou oděruvzdorností a pevností bychom jej přirovnali ke kvalitnímu monofilnímu vlasci o průměru 0,70mm.

"Problematikou" použití fluorocarbonu se intenzivně zabýváme již dvě sezony a i když jsme ještě na veřejnost "nepustili" příliš informací a výsledků testů, můžeme Ti prozradit, že nás stále nepřestává překvapovat.

Pokud rybaříš v čisté vodě, jsme přesvědčeni, že Ti pomůže k více úlovkům. Díky své váze a neviditelnosti je pro kapry skutečně těžké celou sestavu odhalit. Na čistých revírech jsme dokonce dělali takové testy, že jsme na jeden prut použili fluorocarbon (ať už jako celý návin nebo jako několik posledních metrů) a na druhý prut použili standardní vlasec nebo stejný vlasec v kombinaci s klasickým odpalovým vlasce.

Ač jsme si to ze začátku nepřipouštěli, několikrát se nám stalo, že kapři brali několikanásobně více (zejména přes den, ale i v nočních hodinách) na prut, kde byl fluorocarbon. Samozřejmě, že jsme pro objektivitu testu používali na obou udicích stejné koncové návazce, stejné boilie a po zdolané rybě pruty přehazovali...

Sami jsme výsledkům prvních testů nechtěli věřit, rozdíl byl skutečně markantní, ale když se situace několikrát opakovala na různých revírech, nebylo o výjimečnosti fluorocarbonu pochyb.

V zakalené nebo dokonce hodně špinavé vodě nebyly výsledky tak jednoznačné, a proto se ještě chystáme pracovat na dalších pokusech.

 

Pokud si myslíš, že by Ti fluorocarbon mohl pomoci k lepším výsledkům, vyzkoušej ho! Sám uvidíš, jak se Ti osvědčí. My se už bez něj v určitých situacích neobejdeme :).

Přejeme hodně úspěchů, Nikl team.

00810_clearwater-xt.jpg


Návrat na přehled dotazů