Jak uvázat Cranked Hook ?

#829 13. 1. 2010

Bedřich Rychna: Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jaký uzel je vhodný na navázání háčku při použití pletenky s použitím fluorocarbonového vlasu (háček CRANKED Hook Sz6)? Je vhodné použít hladký uzel? Děkuju a přeju Vám hezký den.

Nikl Team

Dobrý den Bedřichu,

pokud si přejete použít háček Cranked Hook ve spojení s fluorocarbonovým vlasem klouzajícím mezi dvěma zarážkami - tedy tak, jak je tomu na přiložených obrázcích, rozhodně doporučujeme následující postup.

Háček uvažte k pletence normálně za očko stejným uzlem, který používáte pro vázání obratlíků. Následně doplňte Cranked hook o vlasové rovnátko (smršťovací trubičku nebo Mouthsnagger) a nakonec na háček přidejte vlas mezi dvě zarážky Ring kit. Tím máte koncovou část návazce hotovou.

Připojit k fluorocarbonu a dosáhnout tak kombinovaného návazce můžete buďto jednoduše použitím hotového návazce Stiff link se zavařenými očky nebo pomocí Kravského uzlu. První možnost je mnohem pohodlnější a nesrovnatelně rychlejší. Ale i Krvavý uzel se při troše cviku dá vázat velmi rychle a není to nic složitého. Detailní fotonávod jak uvázat Krvavý uzel se dočtete v tomto článku.

Přejeme pěkný den!

00829_dsc_0092.jpg
00829_dsc_0174.jpgNávrat na přehled dotazů