Chci chytat jen s peletama - jak vnadit?

#830 13. 1. 2010

Radim: Ahoj,možná se to bude zdát divný ,ale letos to chci prostě udělat takto...Chci se letošní sezonu zaměřit na lov kaprů a to především jen na pelety např.Magic Pellets 20mm a nebo halibut..a nevím jakou strategii vnadění mám udělat.Jestli krmit jen partiklem a pod háček peletu nebu mám dát např.jen pár pelet kolem montáže?
Dotaz k produktu: Nikl Halibut pelety s dírkou 1kg

Nikl Team

Ahoj Radime,

chytání s peletami je mimořádně účinná metoda, se kterou při správné technice a taktice vnadění zajieš spoustu akce. Pokud ti nejde cíleně o lov velkých kaprů, je lov s peletama často co do kvantity úlovků efektivnější než lov na boilies.

Je však potřeba vyjít z profilu zarybnění našich vod nebo ještě lépe ze zarybnění tvojí konkrétní vytipované vody. Pelety jsou totiž někdy až příliš atraktivní a zaujmou ne pouze kapry, ale i bílou rybu. Především cejni, kterých je u nás opravdu hodně, jsou známí milovníci halibutek.

Rozhodně to ale chce vyzkoušet u vody a až na základě praktické zkušenosti vyvozovat závěry o účinnosti metody lovu výhradně s peletami. O peletách je známo, že velmi dobře fungují v kombinaci s partiklovými návnadami - kukuřice, řepka, konopí, pšenice ale třeba i tygřáky. Naší metodou volby by v tomto případě byl určitě bohatěji prokrmený koberec složený z mixu partiklu a několika kilogramy pelet. Touto metodou dosáhneš na dně toho správného rozruchu a využiješ potenciálu pelet naplno.

V případě, že se tato metoda ukáže jako velmi bohatá na úlovky ryb, ale bude se jednat převážně o menší ryby a ty se budeš chtít pokusit o lepší ryby, vyzkoušej chytat s kombinací boilies a pelet. Boilies je přece jen selektivnější a peletou mu dodáš bonusovou atraktivitu. Tato druhá možnost by byla naše první volba použití pelet...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů