Jaká je optimální denní vnadící dávka boilies?

#837 13. 1. 2010

Martin: Dobrý to jsem ještě já, ještě jednu věc prosím,kolik je potřeba KS na dlohodobé zakrmování deně? Máte nějakou radu? Všude píšou něco jiného. Dekuji Martin

Nikl Team

Dobrý den Martine,

tahle otázka je svým charakterem velmi podobná vášemu předchozímu dotazu. Také nelze jednoznačně zodpovědět jaká je optimální jednorázová vnadící dávka boilies pro dlouhodobé krmení. Kaprařina není záležitostí normativní a nelze vyřknout exaktní množství návnady které splní vždy a všude svoji funkci.

Trochu absurdně ale naprosto pravdivě se dá říct, že obecně je dobré držet se vnadících dávek mezi 100gr a 10kg boilies. Tak velký rozptyl je skutečně v reálu možný a má své opodstatnění. Je rozdíl, pokud chcete lovit na jaře v prohřáté vodě na lokalitě se spoustou hejn velkých ryb nebo vesnickém rybníčku s nasazenými kapry a několika odrostlými násaďáky.

Kaprařina je mimořádně pestré odvětví rybolovu a čím více se v ní učíte, tím více poznáváte, že nic není stoprocentní a je potřeba být stále ve střehu a přemýšlet nad tím, co děláte.

Vyzkoušejte začít s půl kilogramem boilies a podle výsledků a reakcí ryb vaši krmnou dávku upravujte. To je určitě nejlepší cesta jak nabýt potřebné zkušenosti a dosáhnout u vody výsledků.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů