Jak uskladnit vysušené boilies?

#842 14. 1. 2010

Tomáš: Dobrý den, chci se zeptat, že když si objednám boilis 3XL vysuším si ho tak, aby o něho jevili zájem hlavně velcí kapři a na výpravě je nevychytám, co je dobré zda je znova zamrazit anebo je uzavrít do nějaké nadoby, děkuji. A ješte bych chtěl používat PVA šňůru - zda velcí kapři neucítí nějaké zbytky PVA šňůry.

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

máte pravdu, že v případě, že se chcete s boilies 3XL zaměřit na lov větších kaprů, je lepší si ho před lovem delší dobu prosušit a nechat více vytvrdnout. Taková návnada pak lépe odolává atakům menších ryb a není tak smrtelně atraktivní jako v měkkém stavu.

V případě, že Vám po výpravě zbyde takovéto suché boilies, jsou možné obě možnosti uskladnění. Samozřejmě můžete boilies v igelitovém sáčku dát do mrazáku a do další vycházky uchovat zamražené. My osobně ale máme raději opravdu velmi vysušené boilies, a tak bychom v takovém případě prostě boilies pověsili na suchém dobře větraném místě v boilies sacích a klidně nechali dále vysychat a tvrdnout.

I v tuto chvíli uprostřed zimy byste u každého člena Nikl Teamu našel ve sklepě nebo garáži několik saků s vysušeným boiliesem, který s námi vyrazí na jaře k vodě...

Ohledně PVA šňůry - teoreticky je možné, že chemická stopa rozpuštěného PVA velmi zkušeného kapra odradí. Prakticky se tímto ale u nás rozhodně není třeba zatěžovat. Pouze vždy hleďte na to, aby na Vaší koncové udici nezůstávaly zbytky nerozpuštěného PVA, které by omezovaly funkčnost Vaší sestavy. To je mnohem častější problém - nevhodné nebo nevhodně použité PVA výrobky.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů