Technika lovu s povoleným vlascem

#844 14. 1. 2010

Koudela Tomas: Dobrý den
Chtěl bych se zeptat na chytání s povolenými vlasci nemám s tím žádnou zkušenost . Hodně jezdím na pískovnu chytám asi 40 m od břehu a dno pada asi do 4 m ale už téměř u břehu . Chci se zeptat je vhodné použít techniku povolených vlasců ? Technika - po nahození vlasec dotáhnu a poté uvolním a nechám klesnout na dno a bez svingeru ? Jak poznám padák ?
Moc děkuju za odpověď
Dotaz k produktu: Carp´R´Us - Clearwater Fluorocarbon Mainline - kmenový vlasec

Nikl Team

Dobrý den Tomáši.

Tato technika lovu má svá omezení, které je z důvodu bezpečnosti kaprů nezbytné respektovat. Lze ji využít pouze tam, kde nehrozí aby vlasec uváznul do překážek na dně. Je tedy třeba velmi dobře znát podvodní terén.Je totiž naprosto zbytečné riskovat bezpečnost kaprů touto nedbalostí.

K samotnému lovu. Tato technika Vám přináší možnost naprosto přirozené a maximálně nenápadné prezentace. My ji však používáme převážně na kratší vzdálenost od břehu, kdy se kapr po záběru většinou vydá na úprk směrem od nás. Na delší vzdálenost je proto lepší použít malé závěsné Backleady, keré spustíte po vlasci a ty Vám zajistí, že vlasec bude kopírovat dno. Navíc v případě jejich použití můžete použít lehký swinger, díky němuž nebudete mít problém i se zaznamenání "padáků".

Pokud se rozhodnete pro lov s povoleným vlascem, zvolte tedy čisté dno a lovte v kratší vzdálenosti od břehu- tzn. asi do 25ti metrů od břehu. Nahoďte montáž jako obvykle, nechte klesnout ke dnu. Lehce došpunujte a vlasec následně povolte tak, aby si lehnul na dno. Pro toto použití se nejideálněji hodí fluorocarbonový kmenový vlasec Clearwater XT. Je velmi těžký a krásně proto kopíruje dno. Navíc má naprosto perfektní vlastnosti, což jej staví na naprostý vrchol mezi fluorocarbonovými vlasci které jsou na trhu dostupné.

Doufáme, že se Vám budou naše poznatky hodit a dopomohou Vám k ulovení Vašeho vysněného úlovku.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů