Pomozte vybrat boilies a pelety pro začátek jara

#845 14. 1. 2010

Marek .Sz: Dobrý den,chci se zeptat jaký boili,pelety by ste doporučila na měsíce březen a duben.
předem děkuji za odpověd.

Nikl Team

Dobrý den Marku,

oba tyto brzké jarní měsíce se v našich zeměpisných šířkách vyznačují ještě poměrně nestálým počasím. Velmi záleží na vývoji počasí v konkrétním roce - zda přichází jaro dříve nebo později. Březen je většinou ještě poměrně chladný, ale v dubnu už se většinou dají do podběráku dovést opravdu pěkní kapři.

Při výběru návnad a nástrah pro toto boilies je tedy potřeba vycházet z toho, že voda je stále poměrně chladná a pomalu se prohřívá. Na místě je proto zvolit hodně atraktivní boilies v menších průměrech společně s rychle rozpadavými peletami.

Z boilies proto volíme: 3XL nebo Mojito - v podstatě to nejlepší z naší nabídky, co si pro tuto situaci můžete jen vybrat. Jako levnější varianta vám určitě dobře poslouží boilies RRR Pepper v přáíchuti Nahnilý krab či Krvavé peklo v příchuti Ananas&butyric. Boilies zvolte v průměrech 16 - 18mm. Za úvahu rozhodně stojí ještě finální zatraktivnění nástrahy pomocí dipu a obalovacího boilies těsta.

Z pelet se pro chladnou vodu mimořádně dobře hodí CSL pelety. Tyto kvalitní lisované pelety se i v chladné vodě rozpadají velmi spolehlivě a na dně jsou zdrojem opravdu silné atraktivity. Výborným krokem je určitě také zatraktivnění pelet pomocí vybraného boosteru, kterým jejich přitažlivost ještě znásobíte.

Přejeme pěkný den.

Návrat na přehled dotazů