Je u Longshank Naileru vel. 8 nutný průběhový kroužek?

#851 15. 1. 2010

Miroslav Rychna: Dobrý den, jen jsem se chtěl zeptat, zda je nutné použít na háček Longshank Nailer č.8 kroužek na vlasu, jak uvádíte např. u háčku Cranked Hook č.6? Předem děkuji za Vaše velice fundované odpovědi a přeji Vám všem hodně zdaru v práci i u vody, případně i u "nemístných otázek" některých tzv.čtenářů (viz. "proč si odpovídáte na vlastní otázky")!

Nikl Team

Dobrý den Miroslave,

na Longshank Naileru vel. 8 určitě není nezbytně nustné používat hotový fluorocarbonový vlas na klouzavém kroužku. Tyto hotové vlasy jsme ve spolupráci s Rayem vyvinuli cíleně jako prostředek k zabránění zamotání vlasu s nástrahou při atacích drobných ryb. Je pravda, že se mezi českými kapraři mimořádně uchytily a těší se, také pro rychlost přípravy, veliké oblibě.

Háčky Longshank Nailer vel. 8 uvazujeme v podstatě dvěma základními způsoby.

1, Bezuzlové vázání se silikonovou fixací -je to nejjednodušší a velmi rychlý způsob vázání Longshanku. Jednoduše uvážete návazec klasickým bezuzlovým způsobem a na vlas navlečete malý kousek jemné silikonové hadičky, kterou vlas přichytíte k ramínku háčku.

2, Uvázání ve stylu blowback rig - tedy způsob, kdy vlas není k obloučku háčku fixován silikonovou hadičkou, ale malinkým jezdícím kroužkem. Tato prezentace je sice pracnější na přípravu, ale díky jezdícímu kroužku má na ní nástraha na vlasu větší možnost pohybu.

Obě varianty vázání fungují velmi dobře a u tohoto háčku je používáme nejčastěji.

Přejeme pěkný den!

00851_dsc_0152.jpg
00851_foto-3.jpg

00851_foto-8.jpg


Návrat na přehled dotazů