Materiál na šokové návazce

#8580 6. 10. 2014

Lukáš: Zdravím,
Potřebuji radu ohledně šokového návazce.Převážně chytám na menších stojatých revírech, sem tam nějaká ta vázka z ostrých kamenů, z 95% z odhozu.Montáže používám převážně z tuhých materiálů a jako zátěž in-line olova se silikonovou bužírkou proti zamotání a ochraně lovených ryb, kmen. vlasec o prům.0,30mm.Potřebuji házet co nejdál a začal jsem mít problém při používání pva materiálů.Prostě nejsem schopen dosáhnout požadované vzdálenosti aniž by to kmen. vlasec vydržel.Rozhodl jsem se to vyřešit šokovým návazcem ze šnůry shock-braid,zajímalo by mě zda je tento myšlenkový pochod správný a jestli je dále potřeba používat silikonových bužírek(zda šnůra kapra nepořeže), nebo jestli můžu rovnou na šokovou šnůru navázat závěsku a chytat?Nebo jestli vyřešit tento problém materiálem Millenium Tete Ligne (Head Line) o prům.0,50mm.Používají se také ještě nějaké bužírky, nebo je průměr už tak silný,že by rybě neměl ublížit?Co je podle vás lepší řešení?Jde mi hlavně o nához a ochranu ryb při zdolávání!Moc děkuji za radu a pomoc
Dotaz k produktu: Shock-braid

Nikl Team

Dobrý den,

pokud chcete házet skutečně co nejdál, je Shockbraid ideální materiál. Doporučujeme ho na naviják navinout zhruba 5-6m a použít hadičku proti zamotání a pro ochranu úlovků.

Pokud Vám nevadí, že by jste dosáhl o zhruba 5-10m kratší vzdálenosti, můžete použít i vlasec Millenium Tete Ligne, ke kterému není žádná hadička třeba a je ve věštšině situací i oděruvzdornější. Nicméně, jak je zmíněno výše, na pkor pár metrů z možné délky náhozu.

Pěkn den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů