Rekreační lov na D5

#869 16. 1. 2010

Zdeněk: Dobrý den chceme jet s klukama 2 nebo 3 víkend v dubnu na D5 Pá-Ne. Vůbec to tam neznám budem v kempu mars chytat někdě kolem něj všichny spíš na feeder ale já bych si chtěl hodit jeden prut na děličku zkusit nějakýho většího kapříka prokrmit to chcu raketou s kuku + tygří ořech trošku a boili na který bych chtěl zároveň chytat. Nevím právě co by bylo tak nejlepší a jaká velikost 16,18 nebo víc? Letos bude dost sněho takže bude asi aj studená voda dýl.Přemýšlím o Redfish & Robin red HNV - černý pepř & pomeranč nebo C4 nebo mi zkuste poradit něco o čem si myslíte že by mohlo šlapat líp. Díky za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Zdeňku,

duben je opravdu pro lov na D5 ještě hodně zrádný měsíc. Zvlášťě, pokud je zima dlouhá, trvá někdy velmi dlouho než se konkrétně největší spodní nádrž dostatečně prohřeje.

Souhlasíme s tím, že nejlepší bude věnovat pozornost zábavnému lovu s feederem nebo plavačkou. Menší kapři a bílá ryba se na jaře "probírají" dříve a jejich lov je na lokalitě takovéhoto charakteru mnohem vděčnější než cílený lov velkých kaprů.

Pokud se chcete přesto pokusit nastražit jeden prut s boiliesem na většího kapra, vyzkoušejte boilies 3XL v průměru 16mm. Nástrahu nadlehčete malinkou plovoucí kuličkou, silně nadipujte a obalte v boilies těstě 3XL. Tato taktika by mohla i v takto rybářsky nevlídných podmínkách přesvědčit nějakého toho mušováka k záběru.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů