Pomozte zhodnotit moji taktiku

#873 16. 1. 2010

Koudela Tomas: Dobrý den na jaře se chystám na 5 nocí na pískovnu Roudnice II chytat budu cca 40m od břehu na 3 pruty : prosím o názor na zvolenou taktiku - první den krmit plošně 2* denně po 0,5 kg čerstvým 3XL a jako návnadu dva pruty vysušené 3XL a třetí foodem .Další dny - pruty to samé ale krmit už vysušeným 3XL a množství podle množství záběrů .Bez vyvážení, zarybněnost velmi dobrá kapři i 15 + nemusím chytat pouze trofejní ale o násadáky nestojím.
Děkuji za váš názor

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

na této pískovně jsme nikdy nechytali, takže nemůžeme tak úplně objektivně posoudit vhodnost zvolených míst. Jestli je lov na krátkou vzdálenost na této vodě vhodnou taktikou musíte vyhodnotit sám na základě informací, které si seženete nebo nasbíráte vlastním lovem.

Vyjádřit se tedy můžeme pouze k taktice vnadění. Na Vašem místě bychom vnadili dvě místa. První místo provnaďte více. Do plochy rozházejte řekněmě 1kg denně 20mm 3XL. Rozdělit v začátku krmnou dávku do dvou polovin je určitě dobrý nápad. Na tomto místě potom lovte se dvěma pruty. Jeden prut nastražte přímo do prokrmeného koberce, druhý prut umístěte několik metrů stranou od vnaděného místa. Zkuste pro začátek a dosažení rychlých záběrů nástrahu uprostřed provnaděného místa použít čerstvé 3XL, navíc obalené v těstě. Do kraje dejte už od začátku více sušenou kuličku a vyčkejte, jak budou ryby reagovat.

S třetím prutem se zkuste cíleně zaměřit na velkou rybu s pomocí Food Signalu. Do prostoru několik čtverečních metrů rozhoďte 30 kuliček 24mm proschlého Fooda a do okraje nastražte jednu sušenou 24mm kuličku dipovanou ve Food Signalu. S touto taktikou se nám podařilo nachytat už tolik velkých ryb, že je to dnes pro nás něco jako základní postup...Wink

Je-li lokalita dobře zarybněná, nezapomínejte po každém záběru dokrmit několik kuliček boilies. Je důležité, aby kapři na Vašem místě stále nacházeli atraktivní krmení a místo po několika úlovcích nepřestalo být pro ryby zajímavé.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů