Jaké je složení mořské řasy a kelp powder?

#881 18. 1. 2010

Iva Kotorová: Jaké mořské řasy obsahuje "Seaweed Meal" a odkud pocházejí? Jedná se pouze čistě o semleté mořské řasy a nebo je k nim přidáno ještě něco dalšího (např.minerály, škrob apod.)? Čím se liší od "Kelp Powder" (a jaké by byly odpovědi na výše uvedené otázky pro produkt "Kelp powder")?
Předem Vám velice děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Ivo,
o produktech, které prodáváme, máme samozřejmě hodně informací. Odkud ale přesně pocházejí mořské řasy, z nichž jsou tyto přírodní atraktory vyráběny, to opravdu nejsme schopní říci.

Takže alespoň pár slov k jejich složení. Mořské řasy jsou čistě přírodní produkt. Je to vlastně šetrně sušená rostlinná hmota, která je následně namletá. Do řas se nepřidává žádný premix vitamínových nebo minerálních doplňků. Kelp i mořská řasa jsou mimořádně bohatým zdrojem zejména minerálů
a vitamínů. Přesné botanické zařazení řasy, z nichž se jednotlivé řasové produkty vyrábí, ale nejsme schopní definovat. Kelp je prášek z mořských chaluh, který je oproti řase velmi jemně až pudrovitě namletý, čímž dosáhnete lepší promísitelnosti do celého mixu při nižším dávkování.
Mořské řasy i kelp doporučujeme do mixů přidávat nejen kvůli velmi cenné nutriční hodnotě, ale zejména pro jejich mimořádně atraktivní chuťové vlastnosti, které kapři milují.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů