Jak odhadnout správný počet vajec, abych spotřeboval všechen…

#884 18. 1. 2010

Lubos Manik: Dobry den chcel by som sa spýtat kolko vajec je mozne pridat do zmesi 3xl a c4. Lebo mi vzdy ostava sucha zmes,pouzivam 2 kilove balenia.Viem ze mozem rozbit dalsie vajcia a vmiesit ich do cesta no ale ale asi nebudu dost previazane s roznymy zlozkami v aminokomplexe. Dalo by sa to vyriesit aj s vodov? dakujem za odpoved.

Nikl Team

Dobrý den Luboši,

vždy je velmi ošemetné a zavádějící uvádět u mixu přesný počet vajec na určitou hmotnost směsi. Pokud chceme být seriózní a objektivní, nemůžeme prostě uvést přesný počet potřebných vajec.

Důvodů je hned několik - v první řadě jsou prodávaná vejce často objemově velmi rozdílná a i když vezmete dvě vejce velikosti "M", málokdy mají stejný objem. A pokud jich rozklepnete do zadělávací mísy 10 či 20ks, rozdíly v objemech můžou být značné.

Druhá věc je, že každý si do mixu přidá odlišné množství tekutých složek. tekuté potravy, oleje, melasa... to všechno jsou atraktory, které mají při doporučeném dávkování poměrně velký objem a v konečném důsledku tak silně ovlivňují výsledné množství tekuté složky.

Proto doporučujeme vždy rozklepnout vajec méně a pokud Vám zbude nespotřebovaný mix, prostě přiklepněťe další vajíčko, rozmíchejte ho v hrníčku- případně přidejte komplex a vmíchejte ho do těsta. Těsto si tím připravíte tak, že bude schopnoutt přijmout další suchou směs a tím spotřebujete všechen mix.

Vodu rozhodně přidávat nedoporučujeme. Naše boilies mixy jsou postaveny pro použití přírodních vajec a jsou tomu plně přizůsobeny.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů