Pomozte vybrat boilies pro květnový lov na stuedné pískovně

#885 18. 1. 2010

Kudera Oldřich: Dobrý den. Mám na Vás dotaz: V květnu se chystáme na týden na pískovnu v okolí Jeseníku . Jedná se tedy o studenou vodu, dno je písčitě poměrně čisté ( bez bahna ) , hloubka do 4m. Jedná se tedy o jarní chytání. Prosím o radu, jakou použít návnadu z Vaší nabídky, popřípadě doplnění návnady či nástrahy. Jedná se o lov větších kaprů od 70 do 90 cm. Za odpověď děkuji. Kudera

Nikl Team

Dobrý den Oldřichu,

studené lokality jsou na jaře vždy ošemetnou volbou pro lov. Píšete ale, že se chcete na lov vydat až v květnu. Takže pokud bude jaro třeba takové, jako loni, dalo by se očekávat, že by tento lov mohl být nadějný.

Pro jarní lov na takovéto lokalitě bychom zvolili dva různé druhy boilies. Důležité je, aby oba typy boilies byly odlišné, pokud možno založené na jiných principech atraktivity.

První tip by tedy mohla být novinka z naší produkce- boilies Krvavé peklo - v příchuti Krakatice nebo Scopex&Oliheň. Toto cenově velmi příjemné boilies má velmi netypické složení a jeho přitažlovost je založena na neokoukaných přísadách.

Druhá volba by byla naše tradiční sázka na jistotu - tedy jedno boilies z dvojice 3XL nebo Mojito. Obě tyto vlajkové lodi z naší nabídky jsou založeny na podobných způsobech atraktivity a shodně se osvědčují v širokém spektru rozdílných rybářských situací. Ať už jedeme na ryby kamkoliv, nikdy nám nechybí jedno z těchto dvou boilies. Jednoduše proto, že když jde "do tuhého", pomůžou nám zachránit naši rybářskou čest a zabrání odjezdu od vody se suchým podběrákem... Wink

Pokud se chcete cíleně pokoušet o lov větších ryb, jak uvádíte ve svém dotazu, zkuste se pro začátek obejít bez případných doplňkových návnad a vyzkoušejte lovit pouze s boilies. V případě, že by ryby opravdu "nespolupracovaly" podle Vašich představ, nasaďte do hry pelety CSL, Halibutky nebo nově připravované pelety 3XL.

Doufáme, že jsme Vám radou alespoň trochu pomohli a přejeme pěkný den.

Návrat na přehled dotazů