Jaké boilies použít na štěrkovně Hlučín na jaře?

#888 18. 1. 2010

vojta: dobry den chtěl bych se zeptat jestli nevíte s jakýma boilie mam začit krmit a chyta na šterkonve Hlučín dekuji za odpoved a lovu zdar (na jaře a začatek leta)

Nikl Team

Dobrý den Vojto,

štěrkovna Hlučín je zajímavá lokalita, která ukrývá řadu pěkných kaprů. jako na všech svazových vodách tu ale převažuje osádka menších ryb do cca 7kg. Takže je v první řadě si potřeba říci, jestli tu chci zažít akční chytání se spoustou záběrů od kaprů - s tím, že úlovek těch největších ryb bude spíše náhodný.

Nebo pokud se chcete pokusit o cílený lov velkých ryb a neočekáváte velké množství záběrů a ulovených kaprů.

Pro první případ bychom doporučili boilies Ryba, Krvavé Peklo nebo v ideálním případě samozřejmě 3XL či Mojito. S těmito boilies dosáhnete na tomto typu lokality velkého počtu úlovků. Samozřejmě pouze za předpokladu, že je použijete správným způsobem.

V případě že nechcete tahat spoustu kaprů, ale raději si počkáte na opravdu většího kapra, volte mezi C4 v příchuti Squid&Octopuss a Food Signalem. Tyto boilies je dobré vzít k vodě v průměru 24mm a nechat je proschnout, aby odolávaly případným atakům menších ryb.

Můžete se buďto zaměřit oběma pruty na stejnou taktiku nebo lze vyzkoušet lovit jedním prutem prvním uvedeným způsobem a druhý prut vyhradit pro cílené pokusy o ulovení velké ryby.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů