Jakou velikost háčků zvolit k boilies 18mm?

#889 18. 1. 2010

Martin: Zravím vás. Chtěl bych poradit jeké mám používat háčky na kapry velikost Boilie 18mm,zde nejsou moc velcí kapři okolo 50 až 70 cm a taky jakou zatěž olova zvolit,chci chytat 8 až 15 metru od břehu. Nemáte nějaké hotové sestavy?,děkuji za jako vždy brzkou odpověd. Jsem rád,že něco takového provozujete.Kolik vás na tu poradnu je? Když tak brzo odepisujete? Jste SUPER,díky a zas někdy.

Nikl Team

Dobrý den Martine,

děkujeme za pochvalu. Kladného hodnocení naší práce geometrickou řadou přibývá a to nás správně nabuzuje snažit se ještě více. Jsme rádi, že Vám naše rady pomáhají, od toho tu jsme. V současné chvíli je nás o mnoho méně, než by bylo na tu obrovskou hromadu dotazů třeba, ale snažíme se, aby to nebylo poznat :)).

K Vaší otázce - pokud používáme 18mm kuličky, většinou sáhneme po velikosti háčku č.6 nebo 8. Spoustu rybářů však chytá i s velikostí č.4. My se snažíme většinou používat menší háčky a to z velice jednoduchého důvodu. Na sestavy s menšími a lehčími háčky máme zkrátka mnohem více záběrů a pokud háček správně navážete, nehrozí ani větší riziko ztráty ryby. Konkrétně tedy nejčastěji do boxu sáhneme po háčku Longshank Nailer vel. 8, Centurion 2000 vel. 6 nebo 8 a Straightshank nailer vel. 6.

Pokud nechcete lovit na řece, do 15m vzdálenosti od břehu bude stačit i 20g zátěž. Určitě Vám ale doporučujeme použít alespoň 80g olůvko, které výrazně zlepší samozásek kapra.

Hotové montáže samozřejmě nabízíme, můžete se na ně podívat zde. Pokud však nejste úplný rybářský začátečník, doporučujeme Vám si montáže vázat sám. Jednak je to ekonomičtější varianta a také si můžete svou montáž dokonale přizpůsobit aktuálním podmínkám.

Návrat na přehled dotazů