Tovačovská jezera

#8892 10. 2. 2015

Jakub: Dobrý den, začátkem května se chystám na Tovačovská jezera a chtěl bych vyzkoušet cíleně lovit amura, ale nevím kde by mohl spíše přijímat potravu jestli u dna, ve sloupci či na hladině, případně v jaké hloubce a jestli spíše u břehu u překážek či rákosí nebo na otevřené vodě. A ještě se chci zeptat, znám vodu cca 5-6 ha na které se nekrmí a ani se nijak zvlášť nechytá na boilie, je pravda že větší ryby jak 8-10kg tam nebudou ale rád bych se k nim behem roku chtěl propracovat, ale nevím jak rybu postupně naučit na koule a s jakými příchutěmi začít. Zároveň chci co nejvíce zachovat ráz co nejvíce "nepolíbené vody boilisem". Děkuji za odpověďi a ať to tahá

Nikl Team

Dobrý den,co se týče lovu amurů,tak všeobecně platí hodně zakrmit kukuřicí,řepkou. Na velké množství krmení amuři dobře reagují. Vyzkoušejte spíše lov s plovoucím boilie cca 3cm ode dna. Výborná příchuť je ananas,scopex,banán. Dobrá místa jsou poblíž trav a na vrcholku lavic v mělčí vodě. Je to ale velmi složité radit takhle od klávesnice.

K druhé části otázky: zde bychom doporučili lov na pelety,např. Pelety 3XL,které by jsme silně prolili Booster KN 3XL. Peletku by jsem určitě obalili do Ready Pasty - hotová obalovací těsta. Peletami můžete i zakmit a úspěch se musí dostavit! Hodně štěstí. 

Pěkný den,Nikl Team

Návrat na přehled dotazů