Jaké boilie zvolit pro lov na Labi?

#890 18. 1. 2010

Máťa: Přeji krásný den a na začátku bych Vám chtěl velice poděkovat za Váš přístup a vstřícnost k zde dotazujícím, opravdu toto v současné době není samozřejmé či dokonce běžné. Rád bych se Vás touto cestou zeptal a požádal o radu při výběru boilí, pelet a dipů či boosterů z Vaší nabídky. Blíže zde pak upřesnuji lokalitu "upřímně krásné a vděčné, ale i nevyzpytatelné" Labe - okolí Kolín, Chvaletice, atd., doba chytání jaro - duben, květen. Tedy zde poradit 2-3 druhy mraženého boilí, velikost a jejich vysušení, dále druh pelet k možnému zakrmení, jakož i použití případných dipů či boosterů. Rovněž tak bych Vás chtěl požádat o Vaši zkušenou a upřímnou radu při výběru místa (reliéf dna, překážky, atd.), jakož i zde použití adekvátního zakrmení - výpravy 3 až 4 dny, stejná lokalita. Velice děkuji za případnou odpověď a do nového roku Vám všem přeji spoustu krásných prožitků, zdraví a samozřejmě i rybářského stěstí.

Nikl Team

Dobrý den,

děkujeme za pochvalu. Velice si našich zákazníků vážíme a děláme vše pro to, aby dostávali co možná nejvíce potřebných informací, které v praxi u vody zužitkují a promění v krásné zážitky. Rozhodně není naším zvykem odpovídat úsečně a krátce, jako to dělají konkurenční firmy. Tento přístup je dle nás velice špatný a žádný zákazník si jej nezaslouží.

K Vaší otázce - na Labi se nám minulou sezonu až neskutečně dařilo s mraženým boiliem Krvavé peklo, zejména pak s atraktivní kombinací Švestka - máta a selektivnější Krakaticí. Velice dobře zde fungují také naše stálice - např. RRR pepper se Scopex - oliheň, případně s Kolínským lososem a fenomenální 3XL. Všechny tyto druhy našeho mraženého boilie mají na svědomí obrovskou řadu perfektních Labských úlovků. Všechny výše uvedené Vám tedy pro jarní výpravy vřele doporučujeme.

Pokud budete chtít Vaše návnady nebo nástrahy dále zatraktivnit, doporučujeme pro nástrahy použití obalovacích těst korespondujících s příchutěmi Vašeho boilie nebo příslušné boilie dipy. Pro zatraktivnění celé krmené dávky boilie se výborně osvědčily Boostery, které Vám také doporučujeme používat ve schodných příchutích jaké budete mít boilie - čili např. pro boilie 3XL booster 3XL.

Pelety jako takové na Labi pro vnazení příliš nepoužíváme. Občas sáhneme po troše halibut pelet, ale spíše vsázíme na boilie a maximálně přidáváme trochu pelet a drceného boilie do PVA punčoch. Pro tyto účely používáme nejčastěji CSL pelety nebo např. pelety Red Pepper extract od Vision Baits.

Co se týče vyhledávání vhodných míst, držte se osvědčených tipů - tam, kde se budou kapři ukazovat, tam je bude i dobré lovit. jakékoliv vodní překážky, lavice, stulíková pole, to vše jsou místa, která kapři rádi při cestách za potravou navštěvují. Na některých úsecích Labe není až tak snadné najít nějaké výjimečné místo co se reliéfu dna týče. Pokud se ale taková místa na konkrétním úseku nacházejí, jsou často velice často navštěvovaná rybáři. Zde platí osvědčené pravidlo - lovit v místech, kde ostatní rybáři nechytají a ryby zde mají maximální klid je cesta k úspěchu. Mnohokrát jsme na Labi lovili kapry v klasickém "okapu", čili na místech, kde se nenacházejí žádné nerovnosti, ani vázky a podobně - pouze se jednalo o místa, která nejsou často navštěvována. Tyto místa opravdu umějí překvapit.

Pevně věříme, že se Vám bude dařit. Přejeme hodně štěstí a doufáme, že se s námi podělíte o výsledek lovu.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů