Můžu použít broček na návazec i u kombinovaného návazce?

#901 20. 1. 2010

Miroslav Rychna: Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli je možné použít broček u kombinovaného návazce s háčkem Longshank Nailer vel.8 nebo Cranked Hook vel.6,jako u návázce,kde je použita ztužená šńůrka.Předem děkuji za odpověď.S pozdravem a přáním hezkého dne Mirek.

Nikl Team

Dobrý den Miroslave,

zatěžovací broček připnutý několik centimetrů pod háčkem plní funkci přídavné zátěže, která zrychluje stočení háčku v kaprově tlamce tím, že za háček "zatáhne" směrem dolů. Vedle toho také pomáhá dokonalému položení návazce na dně.

Z toho vyplývá, že není důležité, jaký typ nebo velikost použijete. Použijte Longshank Nailer, Cranked hook nebo jakýkoliv jiný háček. Důležitější je, abyste použil návazec, který je v horní části ztužený a díky tomu při dopadnu na dno jeho tuhost "odtlačí" nástrahu od olova a pomůže natažení návazce. Opravdu není důležité, jestli použijete broček na návazci ze svlékací šňůrky nebo kombi-rigu vzniklého spojení fluorocarbonu a měkké šňůrky. Funkce bročku bude pořád stejná a bude pracovat na stejném principu.

I tento fígl, který jsme před časem poprvé v poradně prozradili, se mezi kapraři uchytil a začínají ho používat čím dál častěji. Jednoduše proto, že přichází na to, že to u vody skutečně funguje. Jsme rádi, že můžeme pomáhat zlepšovat kaprařům jejich výsledky nejen našimi produkty, ale i zkušenostmi a tipy, které jim předáváme.

Přejeme pěkný den!

00901_1-rig-safe.jpg
00901_2.jpg

00901_3.jpg
00901_4.jpgNávrat na přehled dotazů