Taktika lovu a krmení s 3XL

#905 20. 1. 2010

pepa: PŘEJI PŘÍJEMNÝ DEN mám dotaz .Začínám chytat na boilí a tak jsem si od vás zakoupil 3xl i s dipy a muj dotaz jestli zakrmit těmito boilí 3xl a jestli je mohu rozpulit velikost 21 kolik jich dát na lovné místo nebo zakrmit jinými v uvozovkách méně atraktivními a chytat na 3xl anebo použíti kukuřici.A ještě jeden když mám sladký boilí Skopec mužu ho nadipovat v 3xl dipu a nebo je lepší dip Skopec Jinak jste moc dobří že nám začátečníkum poradíte s pozdravem am a poděkováním Pepa

Nikl Team

Dobrý den Pepo,

děkujeme za Váš zájem. Jsme vždy rádi, pokud můžeme pomoci radou. Teď k vaší otázce: rádi bychom Vám dali jednoznačnou odpověď . Ta bohužel neexistuje, takže se pokusíme jednotlivé dotazy rozebrat a nastínit Vám možná řešení:

  1. Je velmi vhodné krmit stejným boilies, které máte v úmyslu umístit pod háček. Zvláště pokud budete krmit lovné místo předem. Na druhou stranu se nám podařilo ulovit řadu krásných kaprů poblíž místa krmeného boilies odlišného složení a příchutě, zejména pokud chcete zmást zkušeného kapra na revíru, kde se s touto taktikou často nesetkává. Ovšem mnohem logičtější a troufneme si tvrdit, že i úspěšnější je první případ - tak zní i staré rybářské pořekadlo: "Chytej na to, čím jsi nakrmil". Samozřejmě existují i jiné možnosti:)
  2. Boilies je samozřejmě možné půlit ve všech velikostech jak pro samotné nastražení, tak i vnadění - pak je ovšem nutné použit ke krmení lopatku, PVA, nebo loďku v závislosti na vzdálenosti lovného místa od břehu. Půlením docílíte lepší uvolňování atraktorů z vnitřní struktury kuličky, bude ovšem méně odolné útokům bílé ryby a atraktivnější pro malé kapry. Je nutné uvážit skladbu obsádky revíru, na kterém hodláte lovit a předem se rozhodnout, jestli se chcete bavit větším počtem záběrů, nebo čekáte na opatrnější rybu.
  3. Použitím partiklů zaujmete zejména menší kapry a bílou rybu nezávisle na použitém boilies. Je tedy opět nutné zvážit, jakou cílovou skupinu ryb chcete lovit.
  4. Při kombinací příchutí scopex(sladká až smetanová příchuť) a 3xl (ostře kořeněná příchuť) spojujete naprosto odlišné věci a vytváříte velmi netradiční kombinaci, kterou kapři buď velmi kladně příjmou, nebo naopak odmítnou. Na jednom revíru může zafungovat, jinde o ni kapři nezavadí. Logičtější řešení je opět použít dip odpovídající příchutě, aby tak nástrahu oživil a učinil ji pro kapra atraktivnější. Máme ovšem kladné zkušenosti i s neobvyklými kombinacemi jako tato. Většinou ovšem vyžadují více trpělivosti a času stráveného zkoušením. Ale určitě se nebojte kombinovat.

Přejeme spoustu pěkných úlovků

Návrat na přehled dotazů