Jaký je postup výroby boilie pro úplného začátečníka?

#912 21. 1. 2010

Tomáš Petrů: Dobrý den,přicházím s dotazem na výrobu boilí jako úplný nováček,pročítal jsem dotazy i odpovědi kolegů na vašich stránkách,chtěl bych si vyrobit boilí,dotaz zní co je potřeba ještě přidát třeba do směsy : Fish – 4ml esence Fish, 2ml esenciální olej Černý pepř, 30ml Liquid a 10g Aminoacid komplex,,mám na mysli třeba vejce,vodu atd.popřípadě i postup a dobu vaření,pokud je možné odpovědět,předem moc děkuji

Imperial Baits team

Dobrý den Tomáši.

Do dostatečnš velké mísy rozbijte asi 8 středně velkých vajec, přidejte všechny tekutá a sypká aditiva a dobře zamíchejte. Poté začněte za stálého míchání přidávat boilie mix až bude mít těsto konzistenci husté kaše. Tu nechte asi 20 minut odpočinout, aby se dobře provlhčily všechny komponenty suché směsi a následně přidejte zbytek do 1kg. Těsto by mělo mít takovou konzistenci,a by se dobře rolovalo a nedrolilo se, nebo se naopak kuličky nebortily.

Následně si udělejte z těsta kuličky a ty potom vařte ve vroucí vodě. Do vody vhazujte jen tolik kuliček, aby se voda nepřestala vařit. Počkejte, až kuličky vyplavou na hladinu a vařte další asi 1,5-2 minuty. Následně kuličky vyjměte z vody a nechejte sušit na dobře větraném místě např. v přepravkách na ovoce. Kuličky je dobré po dobu sušení otáčet. Asi po třech dnech potom můžete kuličky zamrazit a nebo je sušit až do úplného vytvrzení.

S pozdravem Imperial baits team.

Návrat na přehled dotazů