Selektivní boilie z mixu Ryba

#918 23. 1. 2010

Jirka K.: Zdravím celý Váš tým, začínám s domácí výrobou boilies z Vašich surovin-směs ryba, losos olej, E.O.černý pepř(nikl)+ carptrack liquid a esence monster(I.B.)a prosím Vás o radu v jakých dávkách by jste mi doporučili použít EO černý pepř a esenci monster na 1kg.(ostatní v max. dávce) Budu jezdit na kratší vycházky max. 3 dny květen-září a nejde mi o hodně záberů. A ještě jednu otázku:) Chtel bych do boilies přidat mletá játra a mořský koktejl(slávky, chobotnice atd.) ale ten je už předvařený, vadí to nějak nebo musí být podobné přísady syrové? A jaké max. množství těchhle lahůdek bych mel přidat na 1 kg?
Díky moc za vaši odpověd a hodně úspěchů Vám všem.
Dotaz k produktu: Ryba boilie mix, Nikl Esenciální oleje 10ml

Nikl Team

Dobrý den Jirko,

dávkování černého pepře je velice individuální. Nemusíte se bát použít jej v rozmezí 6 - 24 kapek na kilogram mixu (lze přidat i více, ale zde si již nejsme jisti tak dobrou účinností). Nejčastěji používáme dávkování právě kolem hranice 20ti kapek na kilo mixu a toto dávkování se nám osvědčilo nejlépe.

Esenci Monster dávkujte v rozmezí 3 - 6ml na kilo mixu. Pokud chcete mít boilie selektivnější, doporučujeme dávkovat zhruba 4ml na kilo. Nemusíte se bát dávat více esence, Monster je velice specifický a není tak dráždivý jako esence založené na jiných nosičích, takže ani při vyšším dávkování na něj menší kapři příliš mnoho nereagují.

Přidat mletá syrová játra můžete. V tomto případě můžete snížit dávkování Liquidu, ale počítejte s nutností použití více směsi - jater se přidává zhruba 200 - 300g na kilo, takže doporučujeme úměrně zvýšit dávkování jak esence, tak esenciálního oleje.

Mořský koktejl příliš nedoporučujeme. Takto tepelně upravené mořské plody pravděpodobně nebudou v mixu působit příliš efektivně. Dvojitý var jim rozhodně na atraktivitě nepřidá.

Drobné varování - pokud se rozhodnete použít játra nebo mořský koktejl, musíte velmi dbát na precizní skladování boilie - je opravdu velice náchylné na zaplísnění a znehodnocení.

Doporučujeme Vám, aby jste vyzkoušel k nástrahám přidávat malé plovoucí kuličky dipované v čisté esenci Monster (pokud rád experimentujete a chytáte s panáčky) - opatřete si neutrální plovoucí boilie (např. V-pops) a několik kuliček si zalijte pár mililitry esence. Boilie musí být obalené esencí, není nutné, aby bylo celé ponořené. Za několik dní bude část esence vsáknutá do povrchu boilie a extra atraktivní plováky připravené k použití. Často k boilie s esencí Monster takto upravené plováčky přidáváme a jsme si jisti, že působí na velké kapry jako magnet.

 

Přejeme mnoho úspěchů, Nikl team.

Návrat na přehled dotazů